ZTM uruchamia dodatkowe kursy linii 735 na plażę nad Zegrzem! Jak szybko dostaniesz się nad Zalew?

13 czerwca ZTM uruchomiło dodatkowe kursy linii 735. Przez całe lato autobusy będą kursować co 20 minut!

Spodobało ci się? Polub nas

Jedna z najpiękniejszych plaż nad Zalewem Zegrzyńskim znajduje się w Nieporęcie. Do miasteczka można się dostać dwoma autobusami - 705 oraz 735. Obie linie rozpoczynają kurs na pętli na Żeraniu. Autobusy poza sezonem kursują co godzinę. Ze względu na rosnące zainteresowanie warszawiaków wypoczynkiem na plażach nad Zalewem Zegrzyńskim, ZTM postanowiło zwiększyć częstotliwość kursów jednej z linii.

Od 13 czerwca osoby pragnące dostać się nad Zegrze będą miały do dyspozycji aż trzy kursy w ciągu godziny - autobusy będą odjeżdżać z pętli co 20 minut. Należy jednak dodać, że linia 735 będzie obsługiwana wyłącznie autobusami przegubowymi. Dojazd do Nieporętu z pętli na Żeraniu zajmuje ok. 30 minut.

Do Nieporętu można się również dostać szynobusami Kolei Mazowieckich. Szynobus rusza z Dworca Gdańskiego. Należy pamiętać, że wspólny bilet ZTM-KM na trasie obowiązuje wyłącznie do przystaniu Legionowo Piaski.

Co z innymi plażami?

Linią 735 dojedziemy również do plaży w Zegrzu Południowym. Jeżeli ktoś ma ochotę wybrać się na plażę w Zegrzu Północnym, musi wysiąść w Zegrzu Południowym.

Na plaże przy ośrodku WDW Rynia oraz ośrodku Rynia Promenada można dojechać linią 734 (podobnie jak w przypadku plaży w Nieporęcie autobus odjeżdża z pętli Żerań). Z kolei na serocką plażę - która zdaniem wielu jest mniej zatłoczona - nie dostaniemy się autobusami miejskimi. Można tam dojechać autobusem PKS lub innych linii, odjeżdżających z dworca Warszawa Zachodnia ze stanowiska 1 - bilety kupuje się u kierowcy. Autobusy zatrzymują się w Warszawie na ul. Bonifraterskiej (przy Dworcu Gdańskim) oraz na Rondzie Starzyńskiego. Należy zwrócić uwagę, czy autobus ma na swej trasie przystanek Serock, plażowicze wysiadają na przystanku w centrum Serocka.

Do Serocka dostaniemy się również statkiem. Statek "Zefir" wypływa o godz. 9.00 z przystanku Cypel Czerniakowski (nieopodal Płyty Desantu i bramy Portu Czerniakowskiego), pokonuje śluzę Kanału Żerańskiego i w południe przybija do molo w Serocku. Po mniej więcej półtoragodzinnej przerwie (od ok. godz. 12.15 do ok. godz. 13.45) statek wypływa w rejs powrotny do Warszawy i około godziny 19.00 cumuje na Cyplu Czerniakowskim. "Zefir" zabiera na pokład 110 pasażerów. Na statku jest grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

Do 30 czerwca "Zefir" pływa w soboty, niedziele i dni świąteczne, od 1 lipca do 31 sierpnia również w piątki, a we wrześniu w pierwszą sobotę i niedzielę. By kupić bilet, należy się zgłosić do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Dworzec Wileński, w poniedziałki w godz. 16-20, środy od 7 do 11 oraz w piątki w godz. 16-20. Płatność tylko gotówką. Bilet kupić będzie można nie wcześniej, niż na 14 dni przed planowanym rejsem. Rejs wycieczkowy do Serocka kosztuje 36 zł.

Więcej o: