Gimnazjaliści nakręcili film o Saskiej Kępie. To nie jest zwyczajny film dokumentalny! [WIDEO]

"Dzielnica z klimatem? to 12-minutowy film o Saskiej Kępie, którego premiera odbyła się 19 czerwca o godz. 18 w PROM-ie Kultury na Saskiej Kępie. Film został już umieszczony na kanale na YouTubie. Tutaj go publikujemy. Jak wam się podoba?

Spodobało ci się? Polub nas

"Kochamy Saską Kępę za atmosferę, bliskość centrum, że jest to takie małe miasteczko w wielkiej Warszawie, w którym jest o wiele spokojniej, jest dużo zieleni i ciekawych kawiarni, gdzie można smacznie zjeść" - opowiadali w rozmowie z RDC uczniowie Gimnazjum nr XIX Bolesława Prusa.

Mateusz Siudmak, Szymon Płatek i Łukasz Brierre postanowili nakręcić film o Saskiej Kępie w ramach szkolnego projektu. W filmie pojawiają się m.in. ujęcia nakręcone dronem, pokazujące Saską Kępę z lotu ptaka - Wisłę czy Park Skaryszewski. Pojawiają się słynne ulice Saskiej Kępy - Zwycięzców, Francuska, a także pomniki - Agnieszki Osieckiej czy Stefana Żeromskiego. Film to jednak nie tylko obraz, to również rozmowy z mieszkańcami Saskiej Kępy, którzy opowiadają o swoim życiu w dzielnicy, o miejscach, w których bywają, które lubią najbardziej.

Za scenariusz i montaż odpowiada Mateusz Siudmak, 15-latek, który od dwóch lat prowadzi swojego własnego VLOGA. - Uczę się na Saskiej Kępie, ta dzielnica zawsze wzbudzała we mnie pozytywne emocje, jest niezwykle klimatyczna, więc postanowiliśmy nakręcić film właśnie tutaj - opowiada.

Mateusz marzy o tym, aby w przyszłości zostać producentem filmowym. Przygodę z montowaniem rozpoczął w wieku 6 lat od pracy z Windows Movie Maker, przeszedł przez najpopularniejsze programy do montowania. Już ma na koncie kilka produkcji.

Premiera filmu odbyła się w piątek o godz. 18 w PROM-ie Kultury na Saskiej Kępie. Do tej pory w internecie można było zobaczyć zaledwie zwiastun. Od 19 czerwca można obejrzeć cały film. Czekamy na wasze wrażenia!

 
Więcej o: