Mokotów - dzielnicą statystycznie szczęśliwych warszawiaków

Na Mokotowie mieszka najwięcej zadowolonych ludzi w Warszawie - wynika z prezentacji Janusza Czapińskiego "Jakość życia w Warszawie", przedstawionej na konferencji urbanistyczno - deweloperskiej "Warsaw Days".

Spodobało ci się? Polub nas

Przeciętne wynagrodzenie w Warszawie jest ponad 1 tys. złotych wyższe niż w całej Polsce i wyższe niż we wszystkich innych miastach.

Przeciętne miesięczne wynagrodzeniePrzeciętne miesięczne wynagrodzenie warsawdays.pl/ prezentacja Janusza Czapińskiego warsawdays.pl/ prezentacja Janusza Czapińskiego

W Warszawie też mieszka najmniej osób, żyjących w skrajnym ubóstwie.

Procent żyjących w skrajnym ubóstwieProcent żyjących w skrajnym ubóstwie warsawdays.pl/ prezentacja Janusza Czapińskiego warsawdays.pl/ prezentacja Janusza Czapińskiego

Janusz Czapiński, autor "Diagnozy Społecznej" przeanalizował warunki i jakość życia Polaków. Porównał m.in. jakość życia w 18 dzielnicach Warszawy. Okazało się, że najbardziej zadowoleni z życia są mieszkańcy Mokotowa, dalej jest Targówek, Bielany, Żoliborz, Ochota i Praga Północ. Dalej Rembertów, Wesoła, Praga Płd, Wola, Włochy, Ursynów, Śródmieście, Wawer, Ursus, Wilanów, Bemowo i Białołęka na samym końcu.

Ze swoich dzielnic najbardziej zadowoleni są znów mieszkańcy Mokotowa. Dalej znalazł się Żoliborz i Targówek, Bielany i Wola. Najmniej zadowoleni się mieszkańcy Ursusa i Włoch.

Z badań wynika, że lokalnymi patriotami są znów mieszkańcy Mokotowa i Bielan, dalej Praga Północ i Żoliborz, dopiero później Śródmieście i Wola. Ursus znalazł się na końcu.

Najlepiej odpoczywa się na Żoliborzu i Mokotowie, najgorzej zaś na Bemowie i Białołęce.

Z warunków mieszkaniowych najbardziej zadowoleni się znów mieszkańcy Mokotowa, Ochoty i Wesołej. Tutaj jednak dużo wyżej wskakuje Wilanów, bo dalej wygląda to tak: Śródmieście i Rembertów, Wilanów i Bielany.

Zadowolenie z warunków mieszkaniowych w dzielnicach WarszawyZadowolenie z warunków mieszkaniowych w dzielnicach Warszawy warsawdays.pl/ prezentacja Janusza Czapińskiego warsawdays.pl/ prezentacja Janusza Czapińskiego

Więcej o: