Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży nagrało niezwykły film o prawobrzeżnej Warszawie. Znaliście te miejsca?

Katedra św. Floriana, kawiarnia na Saskiej Kępie, spotkanie z Agnieszką Osiecką... Członkowie diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży pokazali film promujący prawobrzeżną Warszawę. Wideo w oryginalny i niezwykle atrakcyjny sposób pokazuje tę niby "gorszą" część Warszawy. Zobaczcie budzący wyłącznie pozytywne emocje film. Niech nie zmyli was początek....

Film został przygotowany z myślą o gościach z zagranicy, którzy przybędą na "Tydzień w Diecezjach" poprzedzający Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Na pewno spodoba się on jednak również i mieszkańcom Warszawy. W uniwersalny sposób prezentuje bowiem te częściej, ale i te zdecydowanie rzadziej uczęszczane miejsca w Warszawie. Zobaczcie!

Welcome to the right side of Warsaw from Duszpasterstwo Młodzieży DW-P on Vimeo .

Autorem i pomysłodawcą konwencji filmu jest Bartek Pulcyn. Zrealizował go wraz z młodymi ze wspólnoty Ruchu Światło-Życie w parafii św. Ojca Pio na stołecznym Gocławiu. Na filmie można zobaczyć te najbardziej charakterystyczne miejsca na prawym brzegu - Saską Kępę, Katedrę św. Floriana czy praskie podwórka. Lecz film pokazuje również historyczne dziedzictwo terenów diecezji warszawsko-praskiej, np. Ossów - miejscowość, w której rozegrała się zwycięska Bitwa Warszawska tamując pochód bolszewików na stolicę w roku 1920 czy praskie kapliczki.

Jak wam się podoba? Podoba wam się taka forma promocji prawobrzeżnej Warszawy?

Więcej o: