Jeszcze w te wakacje pospacerujemy nad Wisłą - twierdzi ratusz. Kiedy dokładnie?

Miały być gotowe w zeszłym roku, jednak po zerwaniu umowy z wykonawcą, wszystko zaczęło się przedłużać. Teraz ratusz zapewnia, że remont bulwarów zakończy się jeszcze w czerwcu. Czy skorzystamy z bulwarów jeszcze w te wakacje?

Spodobało ci się? Polub nas

Warszawiacy z niecierpliwością spoglądają w stronę już prawie gotowych bulwarów nadwiślanych. Na pierwszy rzut oka odcinek od Multimedialnego Parku Fontann do mostu Śląsko-Dąbrowskiego wydaje się skończony, ale, jak dowiedziała się GW wciąż trwają prace wykończeniowe wymagające współpracy różnych jednostek, np. związanych z elektryką. Zdaniem rzeczniczki prasowej stołecznego ratusza Agnieszki Kłąb, robotnicy pracują na najwyższych obrotach.

Fragment prawie gotowych bulwarów, w tle most Śląsko-DąbrowskiFragment prawie gotowych bulwarów, w tle most Śląsko-Dąbrowski AGATA GRZYBOWSKA AGATA GRZYBOWSKA

Pracy, jak pisze GW, nie zakłócił nawet wysoki poziom wody w Wiśle, który odnotowano tydzień temu. W ciągu doby poziom rzeki podniósł się aż o metr, choć nie doszło do stanu alarmowego. Agnieszka Kłąb w rozmowie z redakcją zapewniła, że według planów prace remontowe mają zostać zakończone ostatniego dnia czerwca. - Następnych kilka tygodni potrwają odbiory. Będą to raczej dwa-trzy tygodnie niż osiem-dziewięć - powiedziała GW rzeczniczka.

Fragment gotowych bulwarów, w tle most Śląsko-DąbrowskiFragment gotowych bulwarów, w tle most Śląsko-Dąbrowski AGATA GRZYBOWSKA AGATA GRZYBOWSKA

Jeżeli rzeczywiście uda się otworzyć bulwary jeszcze w tym roku, to warszawiacy będą mieli szansę pospacerować atrakcyjnym deptakiem, skorzystać z pawilonu z toaletą i punktem informacyjnym, odpocząć na ławkach, leżakach oraz obejrzeć prezentowane na bulwarach wystawy.  Będą mogli również przysiąść na nieco wywiniętym w górę i nadwieszającym się nad wodą placu na osi Zamku Królewskiego, ozdobionym różą wiatrów.

Niestety nie dopłyną do bulwarów w tym sezonie obiekty pływające, które miały zacumować przy bulwarach. Dwa z nich to przystanki tramwaju wodnego, trzeci to przystań dla łódek i kajaków. Na ich górnych tarasach mają działać kawiarnie i restauracje.

Fragment prawie gotowych bulwarów, w tle most Śląsko-DąbrowskiFragment prawie gotowych bulwarów, w tle most Śląsko-Dąbrowski AGATA GRZYBOWSKA AGATA GRZYBOWSKA

Warszawiacy według pierwszych założeń mieli spacerować bulwarami już jesienią 2014 roku. Remont opóźniła m.in. wysoka fala na Wiśle oraz okres lęgowy jaskółek brzegówek. Zastój wywołał przede wszystkim generalny wykonawca bulwarów - Hydrobudowa Gdańsk - który nie dotrzymał terminu. Ratusz postanowił rozstać się z firmą. Hydrobudowa Gdańsk w kwietniu ogłosiła upadłość. Obecnie prace wykańcza miejska spółka Zakład Remontów i Konserwacji Dróg oraz podwykonawcy, którzy pracowali wcześniej dla Hydrobudowy.

Realizacja pierwszego etapu inwestycji to jednak nie koniec historii z bulwarami. Jak donosi GW zupełnie rozgrzebany jest drugi etap obejmujący budowę bulwaru między mostem Śląsko-Dąbrowskim a Świętokrzyskim. Prace powinny się zakończyć w lipcu 2015 r. Zdaniem GW odcinek ten to całkowicie rozkopany plac budowy, więc szanse niewielkie, że uda się dotrzymać terminu.

Czy pospacerujemy bulwarami nadwiślańskimi jeszcze w te wakacje?
Zdecydowanie tak, bulwary już wyglądają pięknie
0%
0głosów
Otworzą we wrześniu i powiedzą, że to jeszcze wakacje. Bez sensu
0%
0głosów
Nie wierzę w nic, co obiecuje ratusz
0%
0głosów
O, bulwary przechodzą remont? Ekstra!
0%
0głosów
Więcej o: