Stegny Południowe, bo: zieleń, boiska, place zabaw, bus pas, metro, blisko centrum! [BLOKOWISKA]

Czy warszawskie blokowiska mają swój urok? Które jest najciekawsze, najlepsze do mieszkania, które znacznie bardziej "ludzkie" od niejednej inwestycji z XXI wieku? Prowadzimy plebiscyt na najlepsze warszawskie blokowisko. Jeśli mieszkacie na jednym z nich, napiszcie, dlaczego właśnie tam się świetnie mieszka! Jaka jest specyfika Waszego osiedla, dlaczego jest najlepsze w całej Warszawie! Czekamy na listy od Was, piszcie na adres: metrowarszawa@agora.pl, chcemy je wszystkie opublikować i razem z Wami wybrać najlepsze bloki Warszawy. Dziś publikujemy list mieszkańca osiedla Stegny.

Spodobało ci się? Polub nas

Wszystkie teksty z cyklu o blokowiskach przeczytasz TUTAJ

Oddaję swój głos na osiedle Stegny Południe w Warszawie. Zalety osiedla to: - dużo zieleni, - duże odległości pomiędzy blokami, - dobrze rozwinięta infrastruktura: a) sportowa (m.in. trzy boiska piłkarskie, boisko do gry w koszykówkę/siatkówkę, basen, dwie hale sportowe), b) dziecięca (duży plac zabaw powstały przed rokiem + kilka pomniejszych, dwie szkoły /tu ciekawostka: w jednej z nich TVN kręci większość scen "szkolnych" w swoich serialach/, trzy przedszkola), c) rekreacyjna (osiedle przecinają liczne ścieżki pomiędzy blokami, które znajdują się na tworzącej quasi parki przestrzeni pomiędzy blokami, dwie stacje Veturillo), - komunikacja, a) odległość do centrum W-wy to tylko 8 kilometrów, b) Sobieskiego przejeżdża się bus pasem, c) do metra Wilanowska jest niedaleko, bez korków 4 minuty drogi autobusem/ tutaj sygnalizuję poważną wadę: Aleja Wilanowska w trakcie dojazdu do pracy/powrotu jest totalnie zakorkowana ALE jest pkt b) powyżej d) parkingi - wbrew temu, co Państwo napisali, nie ma z nimi dużego kłopotu (znacznie mniejszy niż na wielu innych osiedlach), bo: i) na osiedlu są trzy parkingi strzeżone, ii) siedem parkingów niestrzeżonych + iii) sporo miejsc, wzdłuż chodnika, które w rzeczywistości "robią" za parking. - solidność wykonania bloków, a) przeprowadziłem remont generalny, majstrowie podsumowali to zdaniem, że z tak zbrojonymi murami nie przyszło im jeszcze się mierzyć (wszędzie żelbet ze zbrojeniem + co stanowi minus: dostrzegalne konstruowanie WC i łazienki z gotowych elementów, a w konsekwencji wyższy prób do jednego i drugiego). b) w już chyba każdym bloku wymieniono instalację gazową, elektryczną i hydrauliczną. Często jest to kontrolowane. c) spółdzielnia która to nadzoruje, MSM Energetyka wypracowuje od lat zysk i uznawana jest za jedną z dwóch najlepiej działających spółdzielni mieszkaniowych w Polsce. - bezpieczeństwo.

Wskażę też pewne wady, tj.: brak jednolitych, odnowionych poręczy na balkonach, wspomniany dojazd przez Al. Wilanowską (potrzebna estakada nad Doliną Służewiecka).

Bilans plusów/minus przeważa jednak w stronę pierwszego, dlatego sprowadziłem się na Stegny i oddaję na nie głos.

Więcej o: