Noc Bibliotek - Prawdziwa gratka dla nocnych marków i wszystkich kochających książki

W sobotę, 30 maja, od godz. 18.00 do białego świtu biblioteki publiczne i szkolne w całej Polsce w tym w Warszawie zapraszają na Noc Bibliotek. Noc pełną atrakcji nie tylko dla bibliofilów zainauguruje akcja o godz. 17.20 w Bibliotece Narodowej

Spodobało ci się? Polub nas

Noc BibliotekNoc Bibliotek Noc Bibliotek Noc Bibliotek

Biblioteki otwarte dla "nocnych marków"

W sobotę, 30 maja, od godz. 18.00 do świtu biblioteki publiczne i szkolne w całej Polsce zapraszają na Noc Bibliotek - pełną atrakcji wieczorno-nocną imprezę promującą czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. Inauguracja akcji odbędzie się o godz. 17.20 w Bibliotece Narodowej.

Wszystkie biblioteki - a jest ich już ponad 500 - biorące udział w akcji zaznaczone są na specjalnej mapie Nocy, z której jest łatwo przejść do zapowiedzi wydarzeń w konkretnych bibliotekach. Ułatwia to sprawdzenie, co dzieje się w sąsiedztwie - wybranie się do najbliższej biblioteki, poznanie jej i przekonanie się, że tuż za rogiem czekają dostępne bezpłatnie nowości książkowe, czasopisma, gry, czy też odbywają się ciekawe wydarzenia kulturalne, gdzie można poznać sąsiadów i twórczo razem spędzić czas.

Nocy towarzyszy akcja "Przynieś książkę do biblioteki" - biblioteki zgłaszają podczas rejestracji książki poszukiwane przez czytelników, a odwiedzający mogą przekazywać już przeczytane pozycje ze swoich zbiorów.

Inauguracja Nocy Bibliotek w Bibliotece Narodowej.

.         Program dla rodzin z dziećmi, prowadzenie: Katarzyna Stolarczyk

W programie m.in. film animowany dla dzieci od lat 6 "Sekret Eleonory", kącik malucha, a w nim poczytanki i malowanie, projekcja materiałów multimedialnych kampanii czytania dla rodziców, wspólne czytanie "Lokomotywy" Juliana Tuwima oraz czytanie fragmentów książek z udziałem aktorów.

.         Program dla młodzieży i dorosłych, prowadzenie: Mariusz Szczygieł

W programie m.in. spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem, dyskusja literacka - Mariusz Szczygieł w rozmowie z Joanną Bator, spotkanie z Włodzimierzem Kalickim.

Szczegółowy program na stronie.

Partnerem wydarzenia jest m.in. Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Milanowska, Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska oraz dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski.

Wszystkie biblioteki - a jest ich już ponad 500 - biorące udział w akcji zaznaczone są na specjalnej mapie Nocy , z której jest łatwo przejść do zapowiedzi wydarzeń w konkretnych bibliotekach. Ułatwia to sprawdzenie, co dzieje się w sąsiedztwie - wybranie się do najbliższej biblioteki, poznanie jej i przekonanie się, że tuż za rogiem czekają dostępne bezpłatnie nowości książkowe, czasopisma, gry, czy też odbywają się ciekawe wydarzenia kulturalne, gdzie można poznać sąsiadów i twórczo razem spędzić czas.

Noc BibliotekNoc Bibliotek Noc Bibliotek Noc Bibliotek

Nocy towarzyszy akcja "Przynieś książkę do biblioteki" - biblioteki zgłaszają podczas rejestracji książki poszukiwane przez czytelników, a odwiedzający mogą przekazywać już przeczytane pozycje ze swoich zbiorów.

Inauguracja Nocy Bibliotek w Bibliotece Narodowej:

-  Program dla rodzin z dziećmi, prowadzenie: Katarzyna Stolarczyk. W programie m.in. film animowany dla dzieci od lat 6 "Sekret Eleonory", kącik malucha, a w nim poczytanki i malowanie, projekcja materiałów multimedialnych kampanii czytania dla rodziców, wspólne czytanie "Lokomotywy" Juliana Tuwima oraz czytanie fragmentów książek z udziałem aktorów.

- Program dla młodzieży i dorosłych, prowadzenie: Mariusz Szczygieł. W programie m.in. spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem, dyskusja literacka - Mariusz Szczygieł w rozmowie z Joanną Bator, spotkanie z Włodzimierzem Kalickim.

Groza nie czytaćGroza nie czytać Groza nie czytać Groza nie czytać

Szczegółowy program na stronie.

Więcej o: