Na Ochocie powstała mapa toalet, z których skorzystasz za darmo

Powstała internetowa mapa toalet dostępnych dla mieszkańców. - Poruszony przez nas temat trzeba odczarować - podkreślają urzędnicy na Ochocie.

Spodobało ci się? Polub nas

- Mapa i spis toalet są na naszej stronie: http://urzadochota.waw.pl/page/index.php?str=1684

na stronie głównej po prawej jest wyraźny dosyć banerek, który kieruje w to miejsce.

- Punktów, w których dostępne są toalety jest obecnie 33.

- głównie nasze filie i instytucje powiązane z urzędem, typu biblioteki, ośrodki kultury i sportu, ale także organizacje pozarządowe i prywatne lokale gastronomiczne - puby, kawiarnie.

- liczymy na to, że bardzo pozytywny klimat, który panuje wokół tej naszej akcji, bardzo dobre przyjęcie jej przez mieszkańców, sprawią, że coraz więcej różnych podmiotów będzie się do nas zgłaszać. Planujemy wydrukowanie takich mapek w papierze, głównie z myślą o seniorach, którzy nie korzystają z internetu.

- pomysł całej akcji wziął się z braku publicznych toalet, co stanowi duży kłopot przede wszystkim dla osób starszych i opiekunów małych dzieci. Poruszony rzez nas temat trzeba także trochę "odczarować" ponieważ wielu osobom publiczna toaleta kojarzy się z brudem oraz, za przeproszeniem, menelami, tak jakby każdy z nas nigdy nie mipomysł całej akcji wziął się z braku publicznych toalet, co stanowi duży kłopot przede wszystkim dla osób starszych i opiekunów małych dzieci. Poruszony rzez nas temat trzeba także trochę "odczarować" ponieważ wielu osobom publiczna toaleta kojarzy się z brudem oraz, za przeproszeniem, menelami, tak jakby każdy z nas nigdy nie mi

Punktów, w których dostępne, są toalety jest obecnie 33. Głównie są to biblioteki, ośrodki kultury i sportu, ale także organizacje pozarządowe i prywatne lokale gastronomiczne - puby, kawiarnie. Z tego dziesięć z nich to toalety przenośne mieszczące się na terenach zieleni, w parkach i na skwerach.

Mapa bezpłatnych toalet na OchocieMapa bezpłatnych toalet na Ochocie urzadochota.waw.pl urzadochota.waw.pl

Klikając na interaktywną mapę znajdującą się na stronie urzędu po prawej stronie mapy wyświetla się baner, który kieruje w konkretne miejsce. W tej chwili nietypowy przewodnik żyje na razie w sieci, ale urząd planuje wydrukowanie przewodników, głównie z myślą o seniorach.

Bezpłatne WC na OchocieBezpłatne WC na Ochocie urząd dzielnicy Ochota urząd dzielnicy Ochota

- Pomysł całej akcji wziął się z braku publicznych toalet, co stanowi duży kłopot przede wszystkim dla osób starszych i opiekunów małych dzieci. Poruszony przez nas temat trzeba także trochę "odczarować" - podkreśla Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka Urzędu Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy. - Wielu osobom publiczna toaleta kojarzy się z brudem oraz, za przeproszeniem, menelami, tak jakby tak jakby każdy z nas nigdy nie miał potrzeby skorzystania z toalety będąc gdzieś na mieście - podkreśla.

Mamy nadzieję, że inne dzielnice wezmą przykład z Ochoty i odpowiedni urzędnicy stworzą kolejne mapy, aż powstanie przewodnik po całej Warszawie.

Więcej o: