Rusza leżakowanie nad Wisłą. W weekend wielkie otwarcie sezonu. Malowanie leżaków i regaty wioślarskie

Już w ten weekend na pięciu miejskich plażach pojawią się leżaki. Każdy będzie mógł ozdobić jeden z nich. Zaplanowano też rejsy statkami i łodziami tradycyjnymi, regaty wioślarskie, spływy kajakowe, naukę pierwszej pomocy przedmedycznej i pokazy gry w kajak polo.

Spodobało ci się? Polub nas

W sobotę i niedzielę na plażach przy Saskiej (wejście od ul. Krynicznej), Poniatówce (przy moście Poniatowskiego), Rusałce (przy Miejskim Ogrodzie Zoologicznym), Żoliborskiej (przy Klubie Sportowym "Spójnia") oraz przy Płycie Desantu odbędą się otwarte warsztaty. Ich uczestnicy będą mieli okazję ozdobić jeden z setek leżaków, które pozostaną nad rzeką na rozpoczynający się sezon.

Na leżakach znajdują się grafiki oparte o wzory inspirowane Wisłą. Są wśród nich m.in. papierowa łódeczka Marka Sułka czy słynny już krokodyl z muralu M-city. 

Sezon otwiera się jednak nie tylko dla miłośników plażowania, ale także amatorów rekreacji na wodzie. Dlatego równolegle odbędzie się Otwarcie Sezonu Nawigacyjnego, które oznajmi podniesienie bandery na maszcie w Porcie Czerniakowskim. 

Przez cały dzień, głównie w okolicy portu i Płyty Desantu swoje oferty prezentować będą środowiska działające nad Wisłą. Zaplanowano rejsy statkami i łodziami tradycyjnymi, regaty wioślarskie, spływy kajakowe, naukę pierwszej pomocy przedmedycznej i pokazy gry w kajak polo. Chętni będą mogli również spróbować swoich sił w nietypowych dyscyplinach sportowych - takich jak, np. standup paddle czy wakeboarding, a także wystartować w "Wyścigu o marchewkę", czy nauczyć się podstaw szkutnictwa.

Impreza potrwa od godz. 10 do 18.

Więcej o: