Warszawa z samego środka Wisły. Jak wygląda stolica z pokładu motorówki? [WIDEO]

W piękny wiosenno-letni dzień postanowiliśmy wybrać się w krótki rejs Wisłą i przekonać się, jak wygląda Warszawa z samego środka rzeki. W wycieczkę pojechaliśmy motorówką Miami Wars. Może to nie Miami Vice, ale i tak nieźle grzaliśmy - przy 30 węzłach łzy leją się strumieniami. Warszawa śmignęła nam przed oczami - zobaczcie, jak wygląda prawy i lewy brzeg Wisły z pokładu motorówki, którą już w to lato i wy będziecie mogli się przejechać.

Spodobało ci się? Polub nas

Rejs Wisłą WarszawaRejs Wisłą Warszawa MetroWarszawa

MetroWarszawa

W rejs wyruszyliśmy z pięknie wyremontowanego Portu Czerniakowskiego, gdzie łódka Miami Wars ma swoje miejsce postojowe. Stamtąd najpierw ruszyliśmy w stronę Mostu Siekierkowskiego, tuż przed mostem zawróciliśmy i z prędkością 60 km na godzinę ruszyliśmy w kierunku centrum. W kilka sekund znaleźliśmy się tuż pod Stadionem Narodowym, obejrzeliśmy wszystkie plaże nad Wisłą - te po prawym oraz lewym brzegu Wisły i dopłynęliśmy do miejsca, z którego rozciągał się piękny widok na Stare Miasto, bulwary nadwiślane oraz Centrum Nauki Kopernik. Gdybyśmy mieli więcej czasu, na pewno w kilka kolejnych sekund znaleźlibyśmy się nad Zalewem Zegrzyńskim. Może i tam wkrótce wypłyniemy.

Rejs Wisłą WarszawaRejs Wisłą Warszawa MetroWarszawa MetroWarszawa

Miami Wars rusza z wycieczkami już w tym sezonie. Maciek Żakowski, związany z Aioli oraz Momu Gastrobar oraz organizator Warsaw Restaurant Week wraz ze swoim przyjacielem Zbyszko Cieszyńskim kupili łódkę motorową właśnie w celu pokazania warszawiakom, że nie tylko mieszkańcy wybrzeża oraz Mazur mogą cieszyć się czasem spędzanym na wodzie. - Wisła jest piękna i warto korzystać z tego, co ma do zaoferowania. Nie popływamy po niej żaglówką, ale motorówka to idealne rozwiązanie - można się zrelaksować na wygodnych siedzeniach, poopalać się, jednocześnie podziwiając to, co znajduje się na obu brzegach Wisły - mówi Maciek Żakowski.

Łódź Miami Wars to Bayliner Element XL. Posiada silnik Yamaha 100hp. Na pokładzie mieści się - oprócz sternika - siedem osób. Można więc zorganizować sobie całkiem fajny wypad z przyjaciółmi na wodę. Miami Wars została zbudowana na specjalne życzenie Maćka i Zbyszko. - Drugiej takiej w Warszawie nie znajdziecie - mówią z dumą jej właściciele. Jak dowiedzieliśmy się od Maćka, Miami Wars zamierza zabierać warszawiaków w rejsy nie tylko motorówką Miami Wars. - Niebawem będziemy mieć mniejszą łódkę, która pomieści 5 osów, tak zwana "bowrider") i większą płaskodenną - mówi Maciek.

Jakie wycieczki oferują Maciek i Zbyszko? To przykładowo wycieczka pt. "Warszawa z Wisły" , w trakcie której można obejrzeć wszystkie nabrzeża, wszystkie mosty, łachy i mierzeje Warszawy. - To krótka, ale wyczerpującej przejażdżka rzeką przez całe miasto - mówi Maciek.

Czarter: 40 min 2os: 240 zł, 3os: 280 zł:, 4os: 315 zł, 5os: 350 zł, 6os: 380 zł, 7os: 400 zł.

Druga propozycja Miami Wars to "Zachód nad Warszawą" , czyli - niezwykły wieczór na Wiśle w centrum Warszawy i nie tylko. - To niepowtarzalna okazja na zobaczenie zachodu słońca nad lewobrzeżną Warszawą - mówi Maciek.

Miami Wars

Czarter: 60 min. 2os: 260 zł, 3os: 300 zł, 4os: 345 zł, 5os: 395 zł, 6os: 450 zł, 7os: 500 zł.

Można się również wybrać na wycieczkę poza granicami Warszawy, np. w górę Wisły, ku jej średniemu brzegowi lub w dół Wisły w celu zobaczenia wiślanych wysp i rezerwatów. - W przypadku tych wycieczek istnieje możliwość organizacji cateringu - informuje Maciek. - Natomiast dodatkowo wycieczka w dół Wisły połączona jest z piknikiem - dodaje.

Cena za wycieczki: min. 5 osób, cena za osobę - 150 zł, pełna łódka - 900 zł.

Miami Wars można również wypłynąć na Zalew Zegrzyński. - Płyniemy z przejściem przez śluzę na Żeraniu. Cena czarteru pełnej łódki to 1400PLN - mówi Maciek i od razu dodaje. - Ale jesteśmy otwarci na niestandardowe pomysły i przygody na Wiśle w Warszawie i okolicach. W takiej sytuacji cenę czarteru ustalamy indywidualnie.

Więcej o: