Kino letnie Warszawa 2015. Gdzie w tym sezonie obejrzysz filmy pod chmurką?

Kino letnie w Warszawie to już tradycja. Od kilku lat warszawiacy tłumnie przychodzą ze swoimi kocykami do parków, rozkładają się na zielonej trawie i oglądają największe hity ostatnich lat. Co zobaczycie w tym roku? W które dni? Czy wróci Kino Perła? I jak długo potrwa tegoroczny sezon na kino letnie w Warszawie? Sprawdźcie. Przewodnik na bieżąco jest aktualizowany, chcecie, żebyśmy dodali kino? Piszcie: metrowarszawa@agora.pl

Spodobało ci się? Polub nas

Filmowa Stolica Lata

Jedna z największych imprez w ramach kina letniego w Warszawie to Filmowa Stolica Lata. W tym roku Filmowa Stolica odbędzie się już po raz dziesiąty. Nie ma jeszcze dokładnych informacji o tym, jak dokładnie zorganizowane będzie wydarzenie w tym roku, ale pewne jest jedno - pierwsze filmy pod chmurką zobaczymy 23 czerwca na Polu Mokotowskim . - Zarówno program, jak i lokalizacje właśnie są w trakcie uzgadniania. Jeszcze na 100 proc. nie wiemy, co dokładnie się odbędzie. Wszystkie informacje przekażemy pod koniec maja - poinformował nas Adam Warzyszyński z Filmowej Stolicy Lata.

Kino letnie WarszawaKino letnie Warszawa Filmowa Stolica Lata/ facebook.com Filmowa Stolica Lata/ facebook.com

- Filmowa Stolica Lata to wydarzenie, które stało się już stałym elementem wakacyjnego krajobrazu Warszawy. Przez ponad 10 tygodni będziemy mogli zobaczyć kilkadziesiąt filmów w kinach plenerowych - informują organizatorzy. W ubiegłym roku kina plenerowe mieściły się, m.in. na Polu Mokotowskim, w Parku Skaryszewskim, w Centrum Nauki Kopernik oraz Parku Henrykowskim.

Sprawdź program kina letniego w Warszawie .

Kino Perła

W tym roku Kino Perła odbędzie się już po raz piąty. Kino Perła charakteryzuje się tym, że dni filmowe podzielone są tematycznie. W ubiegłym roku Kino Perła odbywało się pięć dni w tygodniu, w tym roku potrwa od niedzieli do wtorku do końca sierpnia. Start 12 czerwca.

Kino letnie WarszawaKino letnie Warszawa Bohdan Prystupa/ Kino Perła Warszawa/ facebook.com Bohdan Prystupa/ Kino Perła Warszawa/ facebook.com

- W tym sezonie Kino Perła odbywać się będzie w trzech lokalizacjach - w Patio Kredytowa 9, w Pomoście 511 oraz w Prochowni Żoliborz - informują organizatorzy. W niedzielę spotkania pod chmurką poświęcone będą filmowi polskiemu. - Będzie to kino pod hasłem "Nie lubię poniedziałku" - opowiadają organizatorzy. W poniedziałek możemy się spodziewać kina artystycznego, bardziej ambitnego, poważniejszego. A we wtorek tegoroczna nowość, czyli: - Wprowadzamy do repertuaru Kina Perła kino sportowe - informują organizatorzy.

Pruszkowskie Kino Letnie

W tym roku mamy również dobre wieści dla mieszkańców Pruszkowa. Kino Letnie w Pruszkowie również ruszy - pierwszy seans już 28 czerwca . Kino odbywać się będzie tam, gdzie w zeszłym roku - na Placu Jana Pawła II. - W lipcu seanse będą się zaczynać o 21:30, w sierpniu o 20:30 - informuje Maciej Skoczylas z Pruszkowskiego Kina Letniego.

Kino Letnie WarszawaKino Letnie Warszawa Pruszkowskie Kino Letnie Pruszkowskie Kino Letnie

Jakich hitów możemy się spodziewać? - Jeszcze szczegółów nie możemy zdradzić, ale w repertuarze na pewno znajdzie się "Zaginiona dziewczyna", Sekretne życie Waltera Mitty", "Labirynt", "Panaceum" czy "Non Stop" - mówi Maciej Skoczylas.

Kino Letnie w Centrum Nauki Kopernik

Wszystkie projekcje w Centrum Nauki Kopernik zaczynać się będą w piątki o 21.00. Kino letnie ruszy 3 czerwca i potrwa do 28 sierpnia. - Pokazy wyświetlane będą w Parku Odkrywców przy Koperniku. W razie deszczu, całość przenosi się do wnętrz Centrum. Przed każdą projekcją będą krótkie spotkania z naukowcami, specjalizującymi się w tematyce związanej z danym filmem. Wstęp wolny, konkretnych tytułów jeszcze nie znamy - poinformowała nas rzecznik prasowy Centrum Nauki Kopernik - Katarzyna Nowicka.

"Podczas tegorocznego kina letniego w Warszawie zaprosimy cię w podróż, której prawdopodobnie nie znajdziesz w ofercie żadnej agencji turystycznej. Opowiemy o problemach i wyzwaniach, z jakimi zmagają się obecnie kraje Południa, a które - z uwagi na postępującą globalizację - pośrednio dotyczą każdego z nas - zapowiadają cykl filmowy "Zaplecze świata" organizatorzy i pytają:

"Czy wiesz skąd pochodzi i w jakich warunkach wyprodukowano twój smartphone lub ubranie? Dlaczego dostęp do wody i lekarstw to przywilej tylko niektórych? Co powinieneś wiedzieć o imigrantach, przybywających z narażeniem życia do twojego kraju?"

Kino i Wino

Kino Letnie odbywać się będzie również w parku przy Placu na Rozdrożu, w pięknym Jazdowie. Pierwszy pokaz już 1 czerwca. - W najbliższe wakacje planujemy zorganizować ok.100 pokazow filmowych w Warszawie. Cztery główne cykle bedą odbywały sie na warszawskim Jazdowie, przy współpracy z Zaczarowanym Ogrodem ( Jazdow 3/17) - mówi Maciej Sawicki, współorganizator Kina i Wina.

Ponadto w niedziele cykl Kino i Wino będzie prawdopodobnie kontynuowany w klubie Iskra. - Realizowany będzie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa "Razem" na plaży obok Tematu Rzeka oraz tradycyjnie w Cafe Peron w Międzylesiu - dodaje Maciej. Jak informuje Maciej, hitem od zeszłego sezonu jest organizacja pokazów w bardziej kameralnej przestrzeni, takiej jak prywatne ogrody, a także dla firm na ich patio.- Wydaje się, że kina plenerowe stały się nieodzownym elementem warszawskiego lata, dzisiaj staramy się iść o krok dalej - leżaki i ekran to już standard - ale pokazy filmowe na basenie, w jacuzzi, na hamakach, to będzie coś nowego. Na pewno w tym sezonie jeszcze was zaskoczymy - mówi Maciej.

W repertuarze Kino i Wino jak mówi organizator, znajdą się filmy nieoczywiste, poruszające, pozostające w pamięci na dłużej. - Chętnie słuchamy naszych widzów i radzimy się ich w sprawie repertuaru - mówi Maciej. Seanse będą się rozpoczynać przeważnie ok. godziny 21.

Kino samochodowe na Białołęce

Kino Letnie WarszawaKino Letnie Warszawa Agnieszka Sadowska/ Agencja Wyborcza.pl Agnieszka Sadowska/ Agencja Gazeta

Już od końca kwietnia działa kino samochodowe na Białołęce. Raz w miesiącu przy ul. Marywilskiej 44 odbywają się pokazy oscarowych filmów. Można je zobaczyć z własnego auta całkiem za darmo. Filmy będą wyświetlane na ekranie 10x15 metrów, a dźwięk każdy ustawia sobie indywidualnie w samochodzie korzystając z radia. Jakie filmy zobaczycie w kolejnych miesiącach? 30 maja - "Grand Budapest Hotel" (21:45), 27 czerwca - "Jobs" (21:45), 25 lipca - "Koneser" (21:45), 29 sierpnia - "Zaginiona dziewczyna" (21:00), 26 września - Zniewolony (21:00).

Kino letnie w PROM Kultury Saska Kępa

Kina letniego możemy się spodziewać również na Saskiej Kępie. - Seanse odbywać się będą dwa razy w tygodniu, ale nie zawsze w te same dni - informują organizatorzy. Na Brukselskiej 23 nie pobędziemy jednak podczas seansów pod chmurką. - Filmy wyświetlane będą w sali widowiskowej, która jest zadaszona. Rozpoczynać się będą ok. 19:00 - informują organizatorzy.

Więcej o: