W Łazienkach Królewskich na świat przyszły cztery puszczyki, w tym jeden strasznie ciekawski

Łazienki Królewskie to nie tylko najpiękniejszy warszawski park, to także naturalne środowisko wielu dzikich zwierząt, w tym puszczyków.

Spodobało ci się? Polub nas

Fauna w Łazienkach Królewskich jest bardzo bogata. Mało kto wie, że to naturalne środowisko życia: sarn, kun domowych, lisów, licznych gatunków płazów, jeży, wiewiórek, zajęcy. W Łazienkach żyją też kaczki-krzyżówki, łabędzie nieme, drobne ptaki, jak: sikorka bogatka, sikorka modra, sikorka uboga, kowalik, dzięcioł pstry, dzięciołek, kos, szpak, gołąb grzywacz, słowik, wróbel domowy, kawka, gawron i wrona siwa,  jemiołuszki, gile, czyżyki, sowy pójdźki czy raniuszki.

Puszczyk z Łazienek KrólewskichPuszczyk z Łazienek Królewskich fot. Dorota Knopp. fot. Dorota Knopp.

W jednym z gniazd na terenie Ogrodu Królewskiego na świat przyszły cztery puszczyki. Jeden z nich, najsilniejszy i najbardziej ciekawy świata, postanowił wczoraj wyfrunąć z gniazda lub raczej za mocno się z niego wychylił. Mogło się to skończyć tragicznie, na szczęście malec został w porę uratowany i odtransportowany z powrotem do dziupli.

Puszczyk w Łazienkach KrólewskichPuszczyk w Łazienkach Królewskich fot. Dorota Knopp. fot. Dorota Knopp.

- Chronimy je przed atakami wrony siwej i innych drapieżników zamieszkujących park. Nie chcemy zdradzać miejsca pobytu rodziny puszczyków. Potrzebują spokoju, a my chcemy aby w spokoju dorastały - mówi Agnieszka Pasternacka z Łazienek Królewskich.

Puszczyk w Łazienkach KrólewskchPuszczyk w Łazienkach Królewskch fot. Dorota Knopp. fot. Dorota Knopp.

No cóż, rozumiemy, a młodym życzymy udanych lotów.

Więcej o: