Używany rower. Gdzie kupić w Warszawie? [PRZEWODNIK]

Zanim zdecydujesz się, gdzie i jaki używany rower kupić, odpowiedz sobie na trzy pytania: Gdzie będziesz jeździł? Jak często? W jakich warunkach? Znając odpowiedzi, będzie ci łatwiej dobrać odpowiedni rower dla siebie. My podpowiadamy, gdzie w Warszawie kupisz najlepszy używany rower.

Spodobało ci się? Polub nas

Zima powoli odpuszcza, najwyższy czas zacząć sezon rowerowy, tym bardziej, że rok 2015 będzie rokiem rowerów, choćby z powodu utrudnień komunikacyjnych w stolicy.

Mylą się jednak ci, którzy uważają, że rower używany znaczy tani. Skończyły się czasy, kiedy dla przykładu za używanego holendra, lub inny miejski rower płaciło się 200 - 300 zł na podwarszawskiej giełdzie w Słomczynie. Zdarza się złapać okazję na Allegro, czy innym serwisie aukcyjnym, ale w Słomczynie nie ma już takich cen.

Trzeba się też liczyć, że z używanymi rowerami np. z Allegro mogą być problemy, zakup "w ciemno" jedynie na podstawie zdjęć i opisu, może zakończyć się sporym rozczarowaniem.

Najlepsze rowery używane w Warszawie Najlepsze rowery używane w Warszawie  Rowery używane w Warszawie. fot. komisrowerowy.pl Rowery używane w Warszawie. fot. komisrowerowy.pl

- Za dobry rower trzeba zapłacić od tysiąca złotych w górę. W przypadku rowerów, jest jak z samochodami - tańszy znaczy gorszy. A w Słomczynie rowerami handlują typowe Mirki, ci sami co handlują samochodami, tymi co, jak Niemiec je sprzedawał, to żona od niego odeszła - śmieje się Yasu z warsztaty, sklepu i kawiarni rowerowej Dwa Osiem.

Przeglądając oferty warszawskich sklepów z rowerami używanymi, znalazłem co prawda kilkanaście rowerów za 500 - 600 zł, ale były to bardzo proste, "zwyczajne" rowery miejskie.

Najlepsze rowery używane Najlepsze rowery używane  Rowery używane w Warszawie. fot. Igor Nazaruk Rowery używane w Warszawie. fot. Igor Nazaruk

Ale od początku. Do pracy masz kilka kilometrów, w sezonie rowerowym rezygnujesz z komunikacji miejskiej lub samochodu i przesiadasz się na rower. Powinieneś wybrać rower miejski , z wygodnym, miękkim siodełkiem "kanapą", bez górnej rury, ułatwiającej wsiadanie i zsiadanie (także w sukience), z błotnikami, osłoną łańcucha, koszykiem, możliwością podpięcia sakw, bagażnikiem i oświetleniem zasilanym dynamem. Takim rowerem jednak nie poszalejesz, nie rozpędzisz się, a przejażdżka po lesie, szutrze, czy ścieżce rowerowej nad Wisłą nie będzie już tak przyjemna.

Najlepsze rowery używane w Warszawie Najlepsze rowery używane w Warszawie  Rowery używane w Warszawie. fot. Propaganda Rowerowa Rowery używane w Warszawie. fot. Propaganda Rowerowa

Jeśli prócz dłuższej drogi, którą codziennie pokonujesz zależy ci na czasie, wybierz rower szosowy . Potrzebujesz lżejszego roweru, z przełożeniem pozwalającym rozwinąć większą prędkość. Zapomnij o błotnikach, osłonach łańcucha i komforcie jazdy, jak np. w holendrze. Do zgiętej w dół kierownicy "baranka" z czasem się przyzwyczaisz, dzięki niej twoja pozycja będzie bardziej aerodynamiczna, a cienkie, pozbawione bieżnika opony, obniżą opór jazdy.

Najlepsze używane rowery w Warszawie Najlepsze używane rowery w Warszawie  Rowery używane w Warszawie. fot. Propaganda Rowerowa Rowery używane w Warszawie. fot. Propaganda Rowerowa

Prócz codziennej drogi do pracy lubisz też śmignąć za miasto, wybierz rower trekkingowy . Są podobne do popularnych górali, ale mają większe i węższe koła, dzięki czemu rower dobrze sprawdzi się w mieście (opór jazdy jest znacznie mniejszy niż przy góralach). Wyposażenie takiego roweru pozwala wytłumić nierówności poza miastem, a opony nie zakopać się na leśnej ścieżce. Rower powinien mieć błotniki i bagażnik pozwalający np. przytroczyć sakwy rowerowe.

Najlepsze rowery używane w Warszawie Najlepsze rowery używane w Warszawie  Rowery używane w Warszawie Rowery używane w Warszawie

Po mieście poruszasz się samochodem lub komunikacją miejską, za to każdą wolną chwilę spędzasz za miastem, często w trudnych warunkach, wybierz rower górski . Paradoksalnie, to wciąż najlepiej sprzedające się rowery w Polsce, na mieście zaś można spotkać wiele hybryd górali i rowerów szosowych. Górale mają szersze opony, w podstawowym wyposażeniu nie ma błotników czy bagażnika. Rowery mimo, że do jazdy w terenie, mają w mieście wielu sympatyków, właśnie ze względu na szerokie opony i amortyzację. Szeroka opona może ochronić obręcz koła przed uszkodzeniem, choćby w czasie zjazdu lub zjazdu z wysokiego krawężnika. Współczesne górale są często wyposażone w przedni amortyzator, pozwalający zniwelować drgania przenoszone na ramiona rowerzysty.

Najlepsze rowery używane w Warszawie Najlepsze rowery używane w Warszawie  Rowery używane w Warszawie Rowery używane w Warszawie

Kiedy już odpowiesz sobie na powyższe pytania i zdecydujesz się na odpowiedni rower, zastanów się, czy wybrać nowy, czy używany. W przypadku roweru miejskiego, wybór nie powinien być trudny. Są to rowery trwałe i zakup tańszego kilku, czy nawet kilkunastoletniego roweru, może być satysfakcjonujący nawet na kilka sezonów. Problemem nie powinien też być osprzęt, gdyż dobry używany rower miejski powinien być wyposażony w ogólnie dostępne części. Profesjonaliści i rowerowi zajawkowicze twierdzą, że lepiej kupić dobry używany rower miejski, niż średniej jakości nowy rower.

Najlepsze rowery używane w warszawie Najlepsze rowery używane w warszawie  Rowery używane w Warszawie Rowery używane w Warszawie

Gorzej będzie z rowerami trekkingowymi czy góralami, gdyż w tym przypadku pojawiają się problemy z dobraniem części i osprzętu. Warto więc wybierając rower używany, kupić droższy ale nowszy, tak by nie mieć w przyszłości problemu z doborem części. Z drugiej strony, jak powtarzają sprzedawcy, części do starszych rowerów niższej klasy, są łatwiej dostępne, niż do modeli droższych. Problemem bywa też rozpoznanie stanu technicznego. "Na oko" można określić jedynie stan kasety, zębatek korby oraz ramy, która jest najważniejszym i najdroższym elementem roweru. Warto więc przejrzeć ją dokładnie czy nie ma np. pęknięć. Warto mocniej przycisnąć pedały i wysłuchać, czy nie ma jakichkolwiek trzasków z ramy. Drugim ważnym elementem są koła, dlatego sprawdzamy, czy są wycentrowane. Dalej sprawdzamy piasty (czy płynnie pracują, czy nie ma luzów) itd. Warto więc na to poświęcić więcej czasu, zaczerpnąć rady profesjonalistów, dokładnie wszystko obejrzeć i przetestować rower przed zakupem.

Najlepszym i jednocześnie najbardziej kosztownym rozwiązaniem, jest rower spersonalizowny, "szyty na miarę", pod klienta. W naszym przewodniku przedstawiamy miejsca, gdzie w Warszawie kupisz najlepsze rowery używane każdego typu.

Najlepsze rowery używane w Warszawie Najlepsze rowery używane w Warszawie  Rowery używane w Warszawie Rowery używane w Warszawie

Propaganda Rowerowa - Naprawdę ładne rowery

ul. Czarnomorska 13

Propaganda słynie ze stylowych old schoolowych rowerów, znajdziecie tam pięknie odnowione rowery z lat 70., 80., i nowsze. Wśród dostępnych aktualnie 40 rowerów (docelowo ma ich być więcej) królują miejskie, szosowe, singlespeed (bez przerzutek z jednym przełożeniem) i rowery nowsze, bez przeróbek, po serwisie, wyregulowane i tzw. gwarancją rozruchową (2 miesiące). Propaganda Rowerowa to doskonałe miejsce dla tych, którzy chcą mieć rower spersonalizowany, przygotowany pod konkretnego klienta. I w tym przypadku powstają prawdziwe cudeńka, na oryginalnych, starych ramach, profesjonalnie lakierowane, z nowym osprzętem dobranym do potrzeb klienta.

Najlepsze rowery używane w Warszawie Najlepsze rowery używane w Warszawie  Rowery używane w Warszawie. Propaganda Rowerowa Rowery używane w Warszawie. Propaganda Rowerowa

Ceny: od 600 zł za prosty rower użytkowy do nawet kilku tysięcy za rower na zamówienie z roczną lub nawet dwuletnią gwarancją. Aktualnie najwięcej rowerów kosztuje od tysiąca zł do 2 tys.

Bikerstudio - Kolorowe ostre koło

ul. Lektykarska 26

Wśród dostępnych aktualnie 50 rowerów używanych znajdziecie szosówki, ścigacze, ostre, single. Bikerstudio największy nacisk kładzie jednak na ofertę kolorowych elementów do rowerów torowych i single speed, znajdziecie tam również kolorowe akcesoria do holendrów i wszystkich innych rodzajów rowerów. Chłopaki twierdzą, że nie boją się jakiejkolwiek czynności serwisowej, że są w stanie zmodernizować każdy rower i spełnić każdą rowerową zachciankę. Z dostępnych w sklepie części składają też dowolne rowery według pomysłu i sugestii klienta. Ceny większości dostępnych rowerów używanych wahają się od 500 zł do 1500 zł.

Najlepsze rowery używane w Warszawie Najlepsze rowery używane w Warszawie  Rowery używane w Warszawie. Bikerstudio Rowery używane w Warszawie. Bikerstudio

Rowery Bajery - Szosowi potentaci

ul. Dobra 12

Spośród dostępnych aktualnie 60 rowerów używanych najwięcej jest szosówek, są ostre i single, nie brakuje też rowerów miejskich, holendrów, damek, czy MTB.  W Rowerach Bajerach jest też możliwość złożenia roweru na zamówienie (np. zbudowaniem od podstaw na bazie starej, oryginalnej ramy), włącznie z profesjonalnym lakierowaniem. Ceny szosówek od 900 do 2 tys. zł.

Najlepsze rowery używane w Warszawie Najlepsze rowery używane w Warszawie  Rowery używane w Warszawie. Rowery Bajery Rowery używane w Warszawie. Rowery Bajery

JR Concept - Taniej niż w centrum

ul. Sielecka 2a

Na stanie 50 rowerów używanych, są miejskie, górkie, szosowe, trekkingowe, crossowe itd. JR Concept w rowerowej Warszawie słynie z porządnego serwisu, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, wiem, bo sam się o tym przekonałem serwisując mój trzydziestoletni rower. Na tle konkurencji wyróżniają się też cenami, znajdziecie u nich rower za 300 zł, w większości jednak  kosztują od 500 zł nawet do 3 tys. zła za profesjonalną szosówkę. Malują, lakierują, rekonstruują, serwisują i budują rowery od podstaw.

Najlepsze rowery używane w Warszawie Najlepsze rowery używane w Warszawie  Rowery używane w Warszawie. JR Concept Rowery używane w Warszawie. JR Concept

Ostre Koło - Stwórz swój rower

ul. Smolna 11

Ostre Koło specjalizuje się głównie w składaniu rowerów na zamówienie, zarówno z używanych, jak i nowych części. Renowują, rewitalizują, malują, dobierają akcesoria, ale też pomagają w doborze gotowych jednośladów. Spośród dostępnych aktualnie 50 rowerów połowa jest używana. Ceny: od 800 zł nawet do 3 tysięcy.

Najlepsze rowery używane w Warszawie Najlepsze rowery używane w Warszawie  Rowery używane w Warszawie. Ostre Koło Rowery używane w Warszawie. Ostre Koło

Dwa Osiem - Sklep, serwis, kawa i rowery

ul. Zamoyskiego 26a

Specjalizują się w rowerach nowych i ramach włoskiej firmy Cinelli. Jednak największą pasją i "powołaniem" jest budowanie rowerów (także na używanych podzespołach) od podstaw. Ich produkcje to prawdziwe perełki, dopracowane do najdrobniejszego szczegółu. Ceny od 1,5 tysiąca w górę.

Najlepsze rowery używane w Warszawie Najlepsze rowery używane w Warszawie  Rowery używane w Warszawie. Dwa Osiem Rowery używane w Warszawie. Dwa Osiem

Komis rowerowy - rowerowy second hand

ul. Stawki 19

Idealne miejsce, dla potrzebujących wygodnych, miejskich rowerów, ale też retro kolarzówki w przystępnej cenie. Serwisanci komisu dbają o to, żeby sprzęt był w 100 proc. sprawny, a rowery ze sprawdzonych, legalnych źródeł.

Używane rowery w Warszawie Używane rowery w Warszawie  Komis rowerowy. Używane rowery w Warszawie Komis rowerowy. Używane rowery w Warszawie

Milou - rowerowa perełka z Mokotowa

ul. Wiktorska 89

W trakcie powstawania tekstu, jeszcze nic nie mieli, czekali na duży transport używanych rowerów. Donoszą, że są w trakcie rozpakowywania i opisywania swoich łupów, także w ciągu tygodnia możecie sprawdzić co znalazło się w ich ofercie. Spodziewajcie się m.in stylowych rowerów miejskich, kolarzówek i innych. Cen jeszcze nie znamy.

Używane rowery w Warszawie Używane rowery w Warszawie  Milou. Używane rowery w Warszawie Milou. Używane rowery w Warszawie

Rowery używane w Warszawie Rowery używane w Warszawie  Milou. Używane rowery w Warszawie Milou. Używane rowery w Warszawie

Więcej o: