Miłość, Cyderia, Odette, Między Ustami - jakie knajpy otworzą się w Warszawie na początku roku?

Lubisz wychodzić, jeść, pić i bawić się na mieście? Musisz wiedzieć, co się otworzy w Warszawie w najbliższym czasie.

1. Miłość, ul. Kredytowa 9 Jeśli latem piliście, jedliście, bawiliście się i oglądaliście filmy na Patio w kamienicy przy Kredytowej, to zapewne słyszeliście o planach otwarcia klubokawiarni w tej samej lokalizacji, z tymże pod dachem. Nazwa lokalu - Miłość. Wiadomo też, że na kuchni nadal będzie urzędować KFTN Gastro, więc możemy się spodziewać kolejnych świetnych sezonowych zestawów lunchowych. Imprezę inaugurującą zapowiedziano na 9 stycznia, zagrają znani i lubiani: Flirtini, I Say Mikey i Night Marks Electric Trio.

2. Cyderia, Poznańska 16 Kto lubi pomysły ekipy z Planu B, będzie zadowolony - blisko kultowego miejsca na Placu Zbawiciela, w zagłębiu fajnych warszawskich knajp późną zimą lub wczesną wiosną otworzy się bar i restauracja Cyderia. Dominującym trunkiem będzie oczywiście cydr o uroczej nazwie "Jabłko Adama". W nowym lokalu przy Poznańskiej odbyła się już "impreza w budowie", podczas sylwestrowej nocy. Było pysznie i skocznie. Znając założycieli, utrzymają poziom. Wnętrze zaprojektował zespół Projekt Praga. Trzymamy kciuki!

CyderiaCyderia fot. Cyderia Fanpage fot. Cyderia Fanpage

3. Odette, ul. Górskiego 6/7

Wielbiciele słodkości będą zachwyceni - w niedalekiej odległości od ul. Nowy Świat powstanie bowiem nowa pracownia cukiernicza Odette. Wnętrze będzie modernistyczne, a w ofercie znajdą się najróżniejsze praliny, czekoladki, torty i ciasta. Jednym z twórców jest ponoć Krzysztof Rabek, szef kuchni znany z poznańskiej restauracji Hugo oraz Atelier Amaro, lecz to plotka niepotwierdzona. Wiadomo natomiast, że współtwórcą projektu jest Piotr Chylecki, specjalizujący się w czekoladach. Otwarcie planowane na styczeń.

OdetteOdette fot. Odette Fanpage fot. Odette Fanpage

4. Między ustami, ul. Mokotowska 33/35 W bezpośrednim sąsiedztwie Bazaru Kocha wkrótce powstanie Między Ustami Tapas & Craft bartending, lokal Marty Rut, współwłaścicielki zamykanej właśnie restauracji sto900. Jak tłumaczyła mi Marta Rut, nie będzie to restauracja, ale miejsce niezobowiązujące i rozrywkowe - planowana jest współpraca z różnymi zespołami teatralnymi, jak Ekipa czy Ognisko oraz wieczory stand-up. Miejsce będzie czynne od godz. 7, tak więc w menu pojawią się śniadania. W ciągu dnia będą serwowane lunche, wieczorami zaś oryginalne zestawy tapas z międzynarodowej kuchni. Otwarcie planowane jest na początek lutego.

Między ustamiMiędzy ustami fot. Między ustami Fanpage fot. Między ustami Fanpage

Więcej o: