Ideą Targów od samego początku jest promowanie estetyki i funkcjonalności, pokazywanie, jak są one istotne w codziennym życiu oraz czynienie ich dostępnymi dla miłośników piękna. Impreza oczywiście skierowana jest do specjalistów z szerokie branży designu, ale głównym odbiorcą są sami konsumencie, dla których TRŁ to okazja, aby dotrzeć do artykułów zupełnie wyjątkowych. Czwarta już edycja Targów odbędzie się w najbliższy weekend, 22-23 listopada, na drugim piętrze biurowca Plac Unii.
Targi Rzeczy Ładnych Targi Rzeczy Ładnych Targi Rzeczy Ładnych
Wystarczy zerknąć na imponującą listę wystawców (a w sumie jest ich 130!) biorących udział w najbliższej edycji, aby przekonać się, że warto Targi odwiedzić: są wśród nich miedzy innymi pracownie architektoniczne, studia zajmujące się wystrojem i projektowaniem wnętrz, organizacje powstałe z myślą o przestrzeni miejskiej, kulturze i sztuce, jak Fundacja Bęc Zmiana lub Nowy Model - organizacja, która promuje młodych projektantów i przywraca życie designerskim perłom z przeszłości. Inna grupą wystawców są producenci i projektanci mebli, wyposażeń wnętrz, mody i zabawek. Nie zabraknie też wydawnictw kierujących swoją działalność na architekturę i sztukę, zarówno w Polsce i za granicą, a także książek dla dzieci. Wielu wystawców pojawi się na Targach po raz pierwszy, niektórzy z nich zapowiadają premiery produktów i specjalne, targowe ceny.
TRŁ Targi Rzeczy Ładnych Targi Rzeczy Ładnych
Targom, jak przy poprzednich edycjach, towarzyszyć będzie cykl spotkań i warsztatów dotyczących polskiego designu (zarówno współczesnego, jak i PRL-owskiego), technik projektowania oraz przestrzeni miejskiej. Wśród gości i prowadzących pojawią się takie osoby, jak Julita Wojczakowska (założycielka Pakamera.pl i redaktor naczelna magazynu Example.pl), Jacek Kowalski (historyk sztuki, a prywatnie syn Boguławy i Czesława Kowalskich, których meble za czasów PRL-u gościły niemal w każdym polskim domu), Agata Nowotny (NIEwidzialny DIZAJN), autor wielu książek o Warszawie Filip Springer, Marcel Andino Velez (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie), Jan Franciszek Cieślak (fotograf i projektant graficzny) oraz Jerzy S. Majewski (varsavianista i dziennikarz Gazety Wyborczej). Organizatorzy TRŁ przewidzieli także rozrywkę dla najmłodszych - warsztaty twórczej zabawy zaaranżowane przez Spotlight Kids.
Poprzednie Targi, które miały miejsce w Galerii Braci Jabłkowskich i Soho Factory, cieszyły się wielkim zainteresowaniem - tak wystawców, jak i kupujących - impreza doliczyła się łącznie aż 12 tysięcy gości. Wstęp 5 zł, bezpłatny dla dzieci poniżej 12 r.ż.