Woda częściowo zalała jedną z głównych arterii Warszawy! Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja

- Ze względu na długotrwałe opady deszczu doszło do awarii systemu kanalizacyjnego na węźle "Marynarska" - informuje Małgorzata Tarnowska z GDDKiA. Na miejscu jest nasza reporterka. - Cały czas odpompowują wodę. Wszystko jest zalane. Tworzą się korki w kierunku Mordoru - relacjonuje.

Do awarii systemu kanalizacyjnego przy węźle "Marynarska" doszło 11 grudnia. Od wczoraj drogowcy starają się uporać z problemem. Jak informuje GDDKiA, już po północy wezwano na pomoc strażaków. Jednak do tej pory nie udało się odpompować całej wody.

Na miejscu jest nasza reporterka Marta Popławska. - Częściowo węzeł jest zalany. Wody jest bardzo dużo. Odpompowują ją partiami. Na S79 i fragmencie Węzła dostępnego dla kierowców tworzą się długie korki - relacjonuje.

Jak mówi Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowy oddziału warszawskiego GDDKiA, do awarii doszło najprawdopodobniej na skutek długotrwałych opadów deszczu. Przyczyną awarii systemu odprowadzania wody mogą być również roboty, które odbywają się przy ulicy Marynarskiej. - Dokładną przyczynę poznamy po odpompowaniu wody. System odwadniania tras ekspresowych musi współdziałać z systemem odwadniania miasta. Coś najwyraźniej poszło nie tak - mówi Małgorzata Tarnowska.

Jak informuje, trwają prace polegające na odpompowaniu wody przy węźle. - Staramy się to zrobić jak najszybciej. Na bieżąco przekazujemy informacje na ten temat - dodaje.

Jak mówi, węzeł Marynarska jest częściowo zamknięty. - Obecnie dostępna jest łącznica wjazdowa od ul. Cybernetyki w kierunku ul. Marynarskiej oraz łącznica z ul. Sasanki (Żwirki i Wigury) na S79 w kierunku Lotniska - informuje.

 

Autorką zdjęć jest Marta Popławska.

Więcej o: