Ile jest restauracji w Warszawie, a ile w Bratysławie? Zobacz porównanie na jednej prostej INFOGRAFICE!

Warszawa kontra Bratysława na scenie kulinarnej! Ile jest restauracji w Warszawie, a ile w Bratysławie? Czy stolica Polski pod tym względem odstaje od stolicy Słowacji? Jaka jest ulubiona kuchnia warszawiaków, a jaka bratysławian? Ile w obu miastach zapłacimy za posiłek? Sprawdźcie! Dane przygotował dla metrowarszawa.pl portal kulinarny Zomato.pl.

W Warszawie mieszka 1,7 mln mieszkańców, w Bratysławie ponad trzy razy mnie, bo ok. 433 tys. Mimo to, restauracji jest zaledwie dwa razy mniej niż w stolicy Polski - bo 2255 (w Warszawie - 4141).

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Niestety inspektorzy Michelin nie dotarli jeszcze na Słowację, nie znajdziemy w Bratysławie restauracji wyróżnionej w przewodniku Michelin.

Zarówno w Warszawie, jak i w Bratysławie, najczęściej wyszukiwanym rodzajem kuchni jest rodzima kuchnia Słowaków lub Polaków. W Warszawie znajdują się 643 restauracje oferującymi dania kuchni polskiej. W Bratysławie jest 656 restauracji oferujących kuchnię słowacką.

Pod względem najczęściej wyszukiwanego dania warszawiacy i bratysławianie niczym się nie różnią. Zarówno jedni, jak i drudzy najchętniej szukają pizzy . W Warszawie restauracji z kuchnią włoską jest bardzo dużo (201), lecz w Bratysławie jeszcze więcej, bo aż 263.

Warszawa wygrywa z Bratysławą pod względem liczby restauracji sushi - u nas lokali z surową rybą jest aż 179, w Bratysławie zaledwie 40.

W Warszawie modna jest od kilku lat kuchnia tajska . W stolicy Polski znajdziemy 44 restauracje z kuchnią tajską. W Bratysławie tajskie jedzenie nie cieszy się jednak aż taką popularnością. Znajduje się tam zaledwie 15 restauracji z tą kuchnią.

Jak wiele znajduje się w Warszawie burgerowni ? Aż 109, w Bratysławie również sporo, bo aż 69. Jak wygląda sytuacja z kebabami , wiemy że w Warszawie jest ich dość sporo - aż 173. W Bratysławie barów z kebabem jest zdecydowanie mniej, bo 71. Restauracji chińskich znajdziemy z kolei w Warszawie aż 180 (włącznie z barami), w Bratysławie 102.

Wyjątkowo sporo jest w stolicy Słowacji restauracji z popularną w Europie kuchnią śródziemnomorską, bo 65. W Warszawie niewiele więcej - bo 96.

Co z owocami morza ? W Bratysławie znajdziemy 35 restauracji serwujących owoce morza, w Warszawie 60.

Ile jest w z kolei Warszawie opcji wegetariańskich i wegańskich , a ile w Bratysławie?

W stolicy Polski wegetarianie mogą się stołować w aż 565 miejscach, bratysławianie w 415 . Z kolei warszawscy weganie zjedzą posiłek w 245 lokalach . Weganie nie mają tak dobrze w Bratysławie, jak w Warszawie. Lokali serwujących dania wegańskie w stolicy Słowacji jest mniej, bo 79 .

Ile trzeba natomiast zapłacić za posiłek w restauracjach w Warszawie i w Bratysławie? Średnia płaca w Warszawie jest wyższa niż w Bratysłąwie, bo wynosi około 5 tys. zł (w stolicy Słowacji ok. 4 tys. zł).

Średnia cena za posiłek dla dwóch osób (przystawka, danie główne, deser, napój) w Warszawie jest jednak niższa niż w Bratysławie i wynosi 92,71 zł, w Bratysławie - 103,92 zł.

Dane przygotował dla metrowarszawa.pl portal kulinarny  Zomato.pl .

Więcej o: