Najlepsza pizza w Warszawie! Ceny, ranking i mapa miejsc

Portal Zomato.pl na podstawie opinii swoich użytkowników stworzył dla nas listę najlepszych pizzerii w Warszawie. Jest wśród nich i nasza ulubiona. I w naszym zeszłorocznych rankingu stworzonym we współpracy z Włochem Marco Ghią zajęła pierwszą pozycję. Zgadzacie się z tym rankingiem?

W towarzystwie, gdy tylko padnie hasło, gdzie zjeść dobrą pizzę w Warszawie, zawsze wywiązuje się gorąca dyskusja. Każdy ma trochę inną opinię na temat tego, gdzie jest najlepsza pizza w stolicy.

Przygotowała Marta Kondrusik

Przez wiele lat nie było w Warszawie zbyt wiele pizzerii z włoską pizzą, stołowano się zazwyczaj w sieciówkach takich jak Pizza Hut czy Dominium. Gdy pytano o dobrą, włoską pizzę, najczęściej wymieniano kultową Nonsolo na Grójeckiej. Z czasem wybór stał się coraz większy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dziś bez wahania możemy polecić każdą z wymienionych pizzerii na liście stworzonej na naszą prośbę przez portal Zomato.pl . Na pierwszym miejscu znajduje się lokal z najwyższymi ocenami, na ostatnim z najniższymi (choć i tak wysokimi).

Nie we wszystkich pizzeriach jednak dostaniemy pizzę w cieszącej oczy cenie. Mąka i Woda wychodzi tutaj na prowadzenie - w modnym lokalu na Chmielnej za zwykłą Margheritę musimy zapłacić aż 29 zł. Równie drogą pizzę zjemy w Semolino (28 zł). Ceny w pozostałych lokalach są już zdecydowanie bardziej przyzwoite - cena za Margheritę nie przekracza 22 zł. W dalszym ciągu jesteśmy pod wielkim urokiem pizzerii Ciao a Tutti , która wygrała w naszym zeszłorocznym rankingu , która posiada już dwie lokalizacje i która mimo że mogłaby, nie podniosła cen za pizzę - Margherita, zarówno przy Wawelskiej, jak i (znacznie lepszej lokalizacji) - Dąbrowskiego kosztuje w dalszym ciągu 16 zł.

Więcej o: