Nocny Market zaprasza na Azjatyckie Noce: Z Dworca Głównego w kulinarną podróż dookoła Azji

Nocny Market w niecałe dwa miesiące, stał się topowym punktem na gastronomicznej mapie Warszawy - szczególnie ze względu na bogaty wybór kuchni azjatyckiej. W ostatni weekend lipca organizatorzy szykują dla wielbicieli orientalnych smaków coś wyjątkowego - Nocny Market w 100 proc. azjatyckiej odsłonie! Kulinarnie i kulturalnie!

Nocne markety powstały w Azji i stale przyciągają niezliczone tłumy zarówno miejscowych, jak i turystów, którzy wieczorami szukają rozrywki i chcą przyjemnie spędzić czas.

fot. Viet-Street-Foodfot. Viet-Street-Food fot. Viet-Street-Food fot. Viet-Street-Food

To właśnie te targowiska stanowiły źródło inspiracji dla warszawskiego Nocnego Marketu . Pomysł narodził się bowiem podczas półrocznej podróży po różnych zakątkach Azji, m.in.: Indonezji, Singapurze, Malezji, Tajlandii, Birmie, Laosie, Kambodży czy Wietnamie. Tamtejsze markety charakteryzuje pyszny street food, gwar, stoiska z gadżetami, usługami, muzyka i wieczory karaoke.

Spodobało ci się? Polub nas

Azjatyckie Noce rozpocznie właśnie karaoke!

Poprowadzi je showman, satyryk i dziennikarz - Bilguun "Bill" Ariunbaatar, który wskoczy także za DJ-ską konsoletę oraz oprowadzi gości po stoiskach z jedzeniem.

Emocje w sobotni wieczór zapewni pokaz Muay Thai - wywodzącego się z Tajlandii sportu walki o pięknej i bogatej, ponad tysiącletniej, tradycji.

fot. AFFfot. AFF fot. AFF fot. AFF

W niedzielę o 18:00 i 20:00 odbędą się dwa pokazy kulinarne w wykonaniu kolektywu Asian Food Foundation . AFF podróżują po wschodniej Azji zbierając smaki, receptury i historie. Pokażą jak przygotowuje się kilka potraw z Malezji i Singapuru oraz podzielą się historiami na ich temat. Podczas pokazu, będzie można zobaczyć jak robi się pastę na autentyczną laksę i dowiedzieć się, czym różnią się wersje tej zupy z Singapuru i Malezji.

fot. Anna-Szczotkafot. Anna-Szczotka fot. Anna-Szczotka fot. Anna-Szczotka

No i oczywiście - jedzenie!

Na gości czeka kulinarna podróż po najróżniejszych zakątkach Azji!

Najlepsi restauratorzy i wystawcy street foodowi zaserwują na talerzu m.in.: Japonię, Indonezję, Wietnam, Tajlandię, Tybet czy Singapur .

Co więcej, specjalnie na tę okazję, kilka znanych restauracji, które na co dzień specjalizują się w kuchni europejskiej, przygotuje autorskie menu z wykorzystaniem azjatyckich trendów kulinarnych.

Nie zabraknie także specjalnych dekoracji, klimatycznej muzyki i trunków rodem z Azji!

Więcej o: