Uchodźcy poprowadzą w Warszawie knajpę podającą potrawy z państw objętych wojną

Już w lato na Placu Zabaw, tuż obok Centrum Nauki Kopernik, powstanie mobilna restauracja serwująca potrawy z regionów świata objętych konfliktami zbrojnymi. Współtworzący projekt uchodźcy i migranci przybliżą kulturę swoich państw.

Wybór tętniącego życiem w ciepłe miesiące nabrzeża Wisły jest podyktowany próbą dotarcia do jak największej liczby warszawiaków. W pierwszej odsłonie goście poznają kuchnię i kulturę Syrii, Konga oraz Ukrainy.

Spodobało ci się? Polub nas

- W naszym menu znajdziecie sycący kibbeh, czosnkowe satori czy słodkie serowe sarnyky. Cyklicznie zmieniającemu się menu będzie towarzyszyć program edukacyjny i kulturalny. Proponując uczciwe warunki zatrudnienia i szkolenie zawodowe chcemy umożliwić przybyszom lepszy, bezpieczniejszy start na polskim rynku pracy - wyjaśnia Maciej Kuziemski, jeden z pomysłodawców projektu "Kuchnia konfliktu".

Jednak, aby Kuchnia Konfliktu powstała organizatorzy muszą do końca czerwca zebrać ok. 50 tys złotych by zakupić i przystosować przyczepę gastronomiczną oraz przeszkolić pracowników. W tym celu zorganizowana zostanie charytatywna aukcja sztuki, z której dochód zostanie w całości przekazany na realizację projektu. Kontakt dla osób, które chcą zaangażować się w akcję: kuchniakonfliktu@gmail.com

Więcej o: