Zielony MDM. Na placu Konstytucji otwarto bazarek. Ma być tanio i lokalnie

Bazarek ze świeżymi warzywami, owocami i kwiatami będzie działać w tym miejscu dwa razy w tygodniu. Pojawią się rolnicy i lokalni producenci, nie powinno zabraknąć zdrowej żywności. Jak zapowiadają organizatorzy ceny mają być niewygórowane.

Założeniem projektu jest umożliwienie mieszkańcom Śródmieścia kupna zdrowych i świeżych produktów. Docelowo na miejscu ma działać 16 stanowisk. Co dokładnie można kupić na bazarku? - Pyszną chałwę, jak z PRLu, oscypki, świeże jaja od szczęśliwych kur, cytrusy, kiszoną kapustę, pieczarki bezpośrednio od producenta, kwiaty, sadzonki, zioła - wymienia Agnieszka Balcerzak, operator Targu Śródmiejskiego. - Oferta targowiska będzie ewaluowała - dodaje.

Zielony MDM. Na placu Konstytucji otwarto Targ Śródmiejski.Zielony MDM. Na placu Konstytucji otwarto Targ Śródmiejski. źródło: Miasto Jest Nasze źródło: Miasto Jest Nasze

Zielony MDM. Na placu Konstytucji otwarto Targ Śródmiejski.Zielony MDM. Na placu Konstytucji otwarto Targ Śródmiejski. źródło: Miasto Jest Nasze źródło: Miasto Jest Nasze

Targ czynny jest w każdy wtorek i czwartek od godz. 9 do 19.  Działać będzie do końca października.

Spodobało ci się? Polub nas

Pomysł zorganizowania bazarku jednodniowego na Placu Konstytucji był zgłaszany wielokrotnie w ciągu ostatnich kilku lat. W ubiegłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego niezależnie od siebie pojawiły się dwa projekty zakładające odbywanie się targu w tym miejscu. - Logicznym rozwiązaniem było połączenie projektów, tak aby nie wprowadzać zamieszania i aby wzajemnie projekty nie odbierały sobie głosów podczas głosowania. Dlatego po konsultacjach z autorami i uwzględnieniu przez nich naszych sugestii, zdecydowaliśmy się połączyć nasz projekt - tłumaczy Grzegorz Walkiewicz z Stowarzyszenia Warszawa Obywatelska . W realizację projektu zaangażowane było również Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze .

Więcej o: