Feed them up. Zamiast do kosza jedzenie trafi do potrzebujących

Zamiast pozbywać się nadmiarów żywności, warszawskie restauracje w ramach projektu ?FEED Them UP? przekazują posiłki na cele charytatywne. To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, dzięki której jedzenie zamiast do kosza, trafia do najbardziej potrzebujących.

Studenci Szkoły Głównej Handlowej chcą sprawić, by Warszawa stała się stolicą, gdzie nie ma głodu i marnotrawienia żywności. Dlatego zachęcają do oddawania żywności, które nie znalazły nabywców w barach i restauracjach. Projekt "FEED Them UP" powstał w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Spodobało ci się? Polub nas

Do udziału w akcji już dała namówić się m.in. Archidiecezja Warszawska, Banki Żywności, Spółdzielnia Socjalna Wola, Urząd Dzielnicy Wola oraz BW Kancelaria Adwokacka. W tym tygodniu niesprzedane jedzenie przekazała też firma Cukiernio-Pierogarnie z Saskiej Kępy. Trafiło do Ośrodka dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "DOM" w którym schronienie i pomoc otrzymują matki z dziećmi.

Feed them up. Zamiast do kosza jedzenie trafi do potrzebującychFeed them up. Zamiast do kosza jedzenie trafi do potrzebujących źródło: projekt FEED Them UP źródło: projekt FEED Them UP

Ważnym elementem projektu jest również edukacja warszawiaków. Jego pomysłodawcy zwracają też uwagę na to, że przekazywanie żywności na cele charytatywne w Polsce jest nie tylko bezpłatne, ale też niezwykle proste.

 
Więcej o: