Tu najtańsze ziemniaki, a tam marchewka. Porównanie cen na warszawskich bazarkach

Myślisz, że różnice w cenach warzyw i owoców na targowiskach są niewielkie? Nic bardziej mylnego. Pokazuje to koszyk produktów, który przygotowano na podstawie cen dziewięciu bazarków. Znaczne różnice widoczne są w cenach ziemniaków oraz bananów (różnice sięgają nawet 3 zł). Najtańsze znaleziono na Targówku i Ochocie.

Na stronie Warszawskie targowiska opublikowano zestawienie cen (za kilogram) stołecznych bazarków: na Ochocie (Targowisko Banacha), w Śródmieściu (Hala Mirowska), Pradze Północ (Bazar Namysłowska i przy ul. Radzymińskiej), Targówku (ul. Rembielińska 7 A i ul. Trocka 8), Pradze Południe (ul. Grochowska 207, ul. Męcińska 22), Białołęka (bazarek przy ul. Porajów 1). Pracownicy stołecznego urzędu raz na pół roku osobiście sprawdzają ceny, a potem je uśredniają.

Spodobało ci się? Polub nas

Porównanie obejmuje siedem produktów. W koszyczku znalazły się warzywa i owoce, takie jak: zielone ogórki, ziemniaki, pomidory, marchew, mandarynki, banany i jabłka. Na bazarze na Białołęce za te same produkty zapłacimy 42 zł,  a na Pradze Południe - 23 zł. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się praskie bazarki: przy ul. Grochowskiej i ul. Męcińskiej.

źródło: www.targowiska.um.warszawa.pl

Więcej o: