Szpital Praski wprowadza zestawy obiadowe, również dla wegetarian. "Jeśli się sprawdzą, zostaną wprowadzone na wszystkich oddziałach"

Szpital Praski walczy ze stereotypem nędznego jedzenia w szpitalach. W pilotażowym programie żywienia na oddziale ginekologii i położnictwie od dziś wprowadzony został do wyboru osobny zestaw wegetariański. Co zjedzą mamy wegetarianki?

Spodobało ci się? Polub nas

9 lutego na stronie na Facebooku Szpitala Praskiego pojawiła się informacja:

- Wy mówicie - my robimy. W pilotażowym programie żywienia na ginekologii i położnictwie od jutra wprowadzony do wyboru osobny zestaw wegetariański - czytamy.

Kilka dni wcześniej na tym samym oddziale wprowadzono do wyboru dwa standardowe zestawy obiadowe. Pacjentki mogą obiad wybierać rano.

Zestawy obiadowe brzmią wspaniale. Pojawiają się takie dania jak bulion drobiowo-warzywny z makaronem, gotowane ziemniaki i pieczeń rzymska lub żurek czy schab gotowany w sosie koperkowym.

Szpital Praski zestawy obiadoweSzpital Praski zestawy obiadowe Szpital Praski/ Facebook.com Szpital Praski/ Facebook.com

- Wprowadzanie zestawów obiadowych to reakcja na sugestie pacjentów - mówi Marta Sawka, dyrektor ds. administracyjno-technicznych Szpitala Praskiego. - Na razie to program pilotażowy na oddziale ginekologii i położnictwa. Ale jeśli się sprawdzi, zostanie wprowadzany również na innych oddziałach - dodaje.

Potrwa to, jak mówi Marta Sawka prawdopodobnie kilka tygodni. - Od poniedziałku wprowadziliśmy dwa zestawy do wyboru. Niektóre panie zasugerowały, aby wprowadzić również zestaw dla wegetarian. Tak też zrobiliśmy - mówi Sawka.

Jedzenie w Szpitalu Praskim zawsze było chwalone. - Funkcjonuje w świadomości ludzi stereotyp, że jedzenie szpitalne jest wyjątkowo nędzne. Szpital Praski ma własną kuchnię, nie korzystamy z cateringu, więc możemy trochę poeksperymentować. Wprowadzanie takich zestawów to niewielki koszt dla szpitala, więc dlaczego by nie urozmaicić posiłków? - dodaje Sawka.

Więcej o: