Festiwal Czekolady i Słodyczy w PKiN, czyli krajowi i zagraniczni wystawcy oraz wielka czekoladowo-cukierkowa uczta

Festiwal Czekolady i Słodyczy to, jak piszą organizatorzy, wspaniała okazja, żeby rozsmakować się w tym, co najpyszniejsze i najsłodsze w ofercie producentów słodyczy, a także najlepszych Polskich cukierników. Słodka impreza potrwa trzy dni.

Spodobało ci się? Polub nas

Festiwal uświetnią krajowi i zagraniczni wystawcy, którzy zaprezentują zwiedzającym bogaty wybór słodkości, od klasycznych czekolad po wyrafinowane wyroby sztuki cukierniczej i czekoladowe dzieła sztuki. Udział w Festiwalu będzie okazją do spróbowania wyrobów lokalnych producentów, skosztowania absolutnych nowości i zakupu słodkich pamiątek w okazyjnych cenach.  Impreza będzie miała charakter targowo-wystawienniczy. Nie jest imprezą o charakterze rozrywkowym czy artystycznym.

Na festiwalu obecni będą różnorodni wystawcy. Nie zabraknie oczywiście firmy Wedel , której wyrobów ponownie będzie można skosztować podczas listopadowego Festiwalu. Podczas imprezy swoje stanowisko będzie miała firma NCzekolada, którą prowadzi rodzina pani Marii Narojek, o której pisaliśmy w naszym tekście o rodzinnej produkcji czekolady .

Kolejnym wystawcą będzie ABC Czekolady. Jej twórcą i właścicielem jest Marcin Paździor, specjalista od czekolady z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym, które zdobywał pod okiem mistrzów w wielu krajach Europy. Odwiedzającym Pałac Kultury i Nauki umili czas również firma MALUKA, która słynie z ręcznie robionych trufli i pralin. Nie zabraknie także firmy Pernigotti - włoska firma, która jest uznanym liderem w gianduja (czekolada z orzechami) i nugacie. W bogatym asortymencie Pernigotti znajdują się: czekolady, czekoladki, praliny, kremy czekoladowe, bombonierki.

Festiwal Czekolady i SłodyczyFestiwal Czekolady i Słodyczy Przemek Wierzchowski/ Agencja Wyborcza.pl Przemek Wierzchowski/ Agencja Gazeta

Podczas Festiwalu obecne również będą cukiernie. Np. - cukiernia Jarzyna, którą założył mistrz cukiernictwa Kazimierz Jarzyna w 1976 roku. Wyszkolił on wielu uczniów, którzy do dzisiaj stanowią filar zespołu.  Od 1999 roku firmę "Jarzyna" prowadzi żona wraz z córką i synem, którzy z dumą kontynuują tradycję i zasady wprowadzone przez założyciela.

Festiwal Czkolady i SłodyczyFestiwal Czkolady i Słodyczy materiały prasowe materiały prasowe

Na miejscu będzie można również skosztować produktów firmy Consonni. Consonni to rodzinna firma założona w 1911 r. we Włoszech. W latach 90-tych w całości przeniesiona do malej, polskiej wsi Kamyk pod Częstochową. Produktami firmy są rzemieślnicze lody, wykwintne ciasta i torty, ręcznie oblewane czekoladki, tradycyjne ciasta, ciasteczka i pieczywo. Consonni jako pierwszy i dotychczas jedyny w Polsce producent wyrobów cukierniczych został doceniony przez ogólnoświatową organizacje SLOW FOOD i jest jej członkiem.

Obecna będzie również firma Deker. Wspo´łzałoz.ycielami marki jest Tomasz Deker - mistrz cukiernictwa oraz Agnieszka Buniek - magister sztuki.

Lista wystawców jest długa. Można się z nią zapoznać na stronie Festiwalu .

Główną atrakcją Festiwalu będzie wielka słodka czekoladowo-cukierkowo-ciastkowa uczta. Setki pysznych pralinek, ciasteczek, batoników, cukierków i lizaków będzie czekać na miłośników słodyczy. Oprócz tego na gości czeka wiele innych atrakcji, jak Prapremiera książki Wykwintne Desery Polskie, pod patronatem p. Anny Komorowskiej, akcja "Oddaj krew za czekoladę" - w sobotę 14.XI przed Pałacem stanie ambulans PCK, w którym będzie można oddać krew. Wszyscy, którzy to uczynią, otrzymają specjalny prezent od Festiwalu - wielką torbę słodyczy oraz możliwość wejścia dla 2 osób dorosłych wraz z dziećmi bezpłatnie i bez kolejki. A także Wybory Króla (lub Królowej) Czekolady. Każda osoba ubrana na czekoladowo (większość garderoby musi wyglądać czekoladowo) może wejść na teren Festiwalu bezpłatnie.

Ponadto - pokaz jedynego w Polsce tortu multimedialnego z mappingiem wizyjnym, wystawa tortów okolicznościowych czy pokazy baristów.

Festiwal potrwa trzy dnia. W piątek od 12:00 do 19:00, w sobotę od 10:00 do 19:00, w niedzielę od 10:00 do 18:00. Wstęp na Targi jest płatny.

Bilety na cały Festiwal (3 dni) są w następujących cenach:

1. dzieci i młodzież do 15 lat pod opieką rodziców wchodzi za darmo

2. bilet normalny 20zł - bilet uprawnia do wejścia osobę dorosłą + do 5 dzieci

3. bilety rodzinny 30zł - bilet uprawnia do wejścia 2 osoby dorosłe + do 5 dzieci

4. bilety ulgowe ze zniżką 50% - przysługują osobom, które dokonają zakupu poprzez portal www.groupon.pl

Bilety na cały Festiwal (3 dni) są w następujących cenach:

1. dzieci i młodzież do 15 lat pod opieką rodziców wchodzi za darmo

2. bilet normalny 20zł - bilet uprawnia do wejścia osobę dorosłą + do 5 dzieci

3. bilety rodzinny 30zł - bilet uprawnia do wejścia 2 osoby dorosłe + do 5 dzieci

4. bilety ulgowe ze zniżką 50% - przysługują osobom, które dokonają zakupu poprzez portal www.groupon.pl

Więcej o: