Film z lampką wina. W których kinach wypijesz do dobrej produkcji? [MAPA]

Warszawiacy lubią spędzać wolne chwile i wieczory w kinach. Wciąż poszukujemy dobrego repertuaru, chcemy odkrywać na nowo kina studyjne, a tym samym być z kulturą wysoką być za pan brat. A gdyby tak móc wnieść zdrowie za kluczowe sceny ulubionych filmów? W końcu - czy w kinach można w ogóle napić się lampki wina? Odpowiadamy - można, ale nie wszędzie. Gdzie zatem szukać kin, w których swoboda ukazana jest w szerszym kadrze? Sprawdzamy i podpowiadamy - tu wypijesz za dobry film!

Spodobało ci się? Polub nas

metrowarszawa.pl

(kliknij na mapkę, żeby powiększyć)

Multikino

Zacznijmy od multipleksów. Wielkie kina rozumieją nawet te najmniejsze potrzeby. Dlatego też, w Multikinie możemy swobodnie napić się alkoholu podczas oglądania filmu. W kawiarniach tej popularnej sieci kin - Cavablanca kupimy zarówno wino jak i piwo i wniesiemy je na salę kinową bez większych problemów. Dla chętnych Cavablanca oferuje także znakomitą kawę, a po popcorn, orzechy i inne przekąski obsługa odsyła do snack-barów kina. Jednym słowem - wszystko, co zakupimy na terenie multipleksu, w tym także alkohol, możemy wnieść na salę. Pełen serwis!

Multikino, WarszawaMultikino, Warszawa Franek Mazur Franek Mazur

Multikino znajdziemy w czterech miejscach: Złote Tarasy, Złota 59; Targówek, Głębocka 15; Ursynów, Al. Ken 60 i przy Górczewskiej 124.

Kino Praha

Prym wiodą jednak kina studyjne. W znajdującym się po prawej stronie Wisły, przy ulicy Jagiellońskiej 26, kinie Praha wyświetlą nie tylko najlepsze filmy prosto z wielkich festiwali, ale i ugoszczą nas dobrym winem. W barku kinowym do kupienia także piwo. W oby przypadkach można produkt wnieść na kinową salę. Pełna kultura.

Kino Praha, WarszawaKino Praha, Warszawa FOT. BARTOSZ BOBKOWSKI / Agencja Wyborcza.pl FOT. BARTOSZ BOBKOWSKI / AGENCJA GAZETA

Kino Praha, Jagiellońska 26

Kino Luna

Tu podobnie jak w kinie Praha. Z wniesieniem alkoholu na sale nie będzie żadnego problemu. Warunek jednej i jakby oczywisty - nie przynosimy swoich napojów. - Oczywiście można kupić alkohol w naszym kinie, jak i wnieść go na salę - podpowiada Łukasz Falkiewicz z Luny. Wino oraz piwo do kupienia oczywiście w kinowym barze.

Kino Luna, Marszałkowska 28

Kino Luna, WarszawaKino Luna, Warszawa Fot. Aleksander Prugar / Agencja Wyborcza.pl Fot. Aleksander Prugar / AG

Kino Kultura

Tu jednak tak łatwo nie będzie. Oczywiście obsługa nie wyrzuci was z powodu kieliszka wina zakupionego w restauracji kinowej, jednak ze względu na wartość historyczną kinowych sal, napoje są niemile widziane. Pełni kultury widzowie jednak z tej możliwości korzystają i do dobrego filmu popijają wina czy trunki.

Kino Kultura, Krakowskie Przedmieście 21-23

Kino Kultura w Warszawie. Tu wejdziesz z alkoholem na sale kinowąKino Kultura w Warszawie. Tu wejdziesz z alkoholem na sale kinową Fot. Materiały prasowe kina Fot. Materiały prasowe kina

Kino Iluzjon

W Kulturze, możemy wejść na salę kinową z winem czy zakupionym w restauracji kinowej innym napojem, jednak i tu obsługa obiektu prosi o zachowanie szczególnej ostrożności. Dlaczego? Sale Iluzjonu przeszły niedawno gruntowny remont, ale spokojnie - i na to znalazł się sposób. Gości zamawiających wino czy piwo do seansu prosi się o przelanie napojów do kubeczków z przykrywką.

Aha, Warto wspomnieć, że Cafe Iluzja, szczególnie o tej porze roku, poleca grzane wina oraz piwo. Na zdrowie!

Kino Iluzjon, Narbutta 50A

Kino Iluzjon w WarszawieKino Iluzjon w Warszawie Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Kino Atlantic

Tu czeka na was nie tylko kawiarnia popularnej sieciówki, ale także snack-bar, w którym kupicie wielokrotnie wspomniane w tym artykule piwo. Obsługa tego kultowego kina zdradza, że widzowie chętnie po ten napój sięgają, dlatego też nie mogło go zabraknąć w stałej ofercie. Miłośników dobrego filmu i schłodzonego piwa zapraszamy do Atlantica!

Kino Atlantic, Chmielna 33

Kino Atlantic, WarszawaKino Atlantic, Warszawa BARTOSZ BOBKOWSKI / Agencja Wyborcza.pl BARTOSZ BOBKOWSKI / AGENCJA GAZETA

Więcej o: