Kwadratowa już otwarta! W Teatrze Ochoty powstała klimatyczna klubokawiarnia

W Teatrze Ochoty przez czarno-białą kratownicę już przenika ciepłe światło klimatycznych lamp. Wystarczy wejść do środka, żeby poczuć przyjemny zapach kawy, pieczywa oraz domowego ciasta. Jest przytulnie i klimatycznie. To Kwadratowa - nowe miejsce spotkań na mapie stolicy. Czy przyciągnie młodych do teatru?

Spodobało ci się? Polub nas

O planach otworzenia przestronnej klubokawiarni kryjącej się za czarno-białą kratownicą pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Wtedy zapowiadaliśmy rewolucję w Teatrze Ochoty. Budynek został poddany remontowi, zaczęła się również powoli rodzić nowa idea miejsca. - Chcemy się skupić przede wszystkim na młodych - młodzieży, osobach wchodzących w dorosłe życie - opowiadała nam dyrektor teatru, Joanna Nawrocka.

Teatr OchotyTeatr Ochoty materiały prasowe materiały prasowe

Wielkie nadzieje przedstawiciele teatru wiązali jednak nie tylko z repertuarem nowego teatru, ale również z klubokawiarnią. Dyrektorce zależało na tym, aby nie nęciła ona wyłącznie kawą czy kanapkami, ale również ciekawą ofertą kulturalną. Przestrzeń ma potencjał na dużo więcej.

Na początku roku został ogłoszony konkurs na najemcę lokalu. W lipcu ogłoszono, że nowym najemcą lokalu zostanie konsorcjum MIMOTO, a dokładnie ludzie związani z Planem B, Powiększeniem oraz Barką. - Bardzo się cieszę, że będziemy prowadzić ten lokal, na razie więcej nie planujemy - śmieje się w rozmowie Maja Horawianka, współtwórczyni Kwadratowej.

KwadratowaKwadratowa materiały prasowe materiały prasowe

Jak podkreśla, Kwadratowa będzie typową klubokawiarnią, w której dostaniemy nie tylko kawę, ale i ciasto, zjemy lunch oraz napijemy się czegoś alkoholowego pod wieczór. - Do tej pory byliśmy czynni od 9:00 do 20:00, ale w związku z tym, że posiadamy już koncesję na sprzedaż alkoholu, w ciągu tygodnia otwarci będziemy do północy, a w weekendy nawet do 2 - mówi Maja.

Zgodnie z tym, co zapowiadała dyrektor Nawrocka, klubokawiarnia będzie również nęcić wydarzeniami kulturalnymi. - Już organizujemy warsztaty architektoniczne dla dzieci i rodziców, wkrótce zaczniemy puszczać filmy, a od czasu do czasu zorganizujemy fajny koncert czy tematyczną potańcówkę - opowiada Maja. - Wszystko ma się kręcić wokół młodych, bo jak obiecywała Nawrocka, Teatr Ochoty to miejsce właśnie dla nich.

Oficjalne otwarcie kawiarni już w piątek 23 października o godz. 21:00. Wystąpi dla gości Karol Strzemieczny z duetu Paula i Karol. "Najbardziej lubi grać numery z dobrą melodią i emocjonalnym przekazem. Porusza się po rożnych stylach muzycznych, gustujących zarówno w klasykach hip hopu jak i współczesnych indie folk gwiazdach. Za DJejką raczej uśmiechnięty i często tańczący" - piszą organizatorzy.

Jeżeli ktoś miałby ochotę wybrać się raczej na spektakl niż na piwo czy wino oraz koncert, również ma taką opcję. Teatr Ochoty działa pełną parą. Przez cały weekend w teatrze można obejrzeć "33 opowieści, które każdy powinien znać" w reżyserii zespołu aktorskiego pod opieką artystyczną Igora Gorzkowskiego. Start 19:30.

Więcej o: