Kolejny Targ Wegański odbędzie się w Parku Skaryszewskim już w sobotę

Na Targu swoje specjały zaserwują najlepsi wegańscy kucharzy z ulubionych warszawskich wege miejsc. Będzie pysznie, syto oraz różnorodnie.

Spodobało ci się? Polub nas

Organizatorzy zapewniają, że na targu zjemy m.in.: włoską wegańską pizzę od Vegan Pizza, wegańskie burgery z grilla od Krowarzywa a nawet wegańskie sushi od Edamame Vegan Sushi. Klasycznie dla kuchni wegetariańskiej będziemy wybierać w hummusach smakowych - z awokado czy z granatem, kanapkach z falafelem, orientalnych sałatkach. Dla fanów zup będzie polska pomidorowa oraz indyjski dhal, a na deser wegańskie lody, gofry z kokosową bitą śmietaną oraz roślinne ciasta - między innymi tofurnik z mango, deser z tapioki czy jaglana szarlotka.

Kolejny Targ Wegański odbędzie się w Parku Skaryszewskim już w sobotęKolejny Targ Wegański odbędzie się w Parku Skaryszewskim już w sobotę Kolejny Targ Wegański odbędzie się w Parku Skaryszewskim już w sobotę Kolejny Targ Wegański odbędzie się w Parku Skaryszewskim już w sobotę

Targ odbędzie się przy okazji 3 Bieg Wegański "Łatwiej niż myślisz". 3 Bieg Wegański odbędzie się na dystansie 5 i 10 km. Trasa została wyznaczona alejami Parku Skaryszewskiego oraz - co jest nowością - na terenie przyległych do parku Błoni Elekcyjnych.

Kolejny Targ Wegański odbędzie się w Parku Skaryszewskim już w sobotęKolejny Targ Wegański odbędzie się w Parku Skaryszewskim już w sobotę Marcin Krokowski

Marcin Krokowski

Nowością w programie jest Rodzinny Bieg Śniadaniowy, w którym udział mogą wziąć wszyscy bez względu na wiek i kondycję. Trasa o długości ok. 2 km z limitem czasu 45 minut umożliwi nawet relaksacyjny spacer, dając okazję do wspólnego aktywnego spędzenia czasu. Na uczestników czekają koszulki, medale i płatki owsiane na mecie. Po biegu będzie okazja do wspólnego śniadania na trawie,  można też będzie kibicować przy kolejnych biegach.

Kolejny Targ Wegański odbędzie się w Parku Skaryszewskim już w sobotęKolejny Targ Wegański odbędzie się w Parku Skaryszewskim już w sobotę Marcin Krokowski

Marcin Krokowski

Podobnie jak podczas poprzednich edycji aspekt charytatywny i pro-ekologiczny imprezy będzie miał bardzo wymierny charakter. Z każdego sprzedanego pakietu startowego na bieg główny organizatorzy przekażą 10 zł na wsparcie schroniska w Korabiewicach, którym opiekuje się Fundacja Viva!. W pierwszej edycji z pozyskanych środków zostały zakupione całoroczne budy dla psów, natomiast wiosną namiot edukacyjny dla wolontariuszy. Środki zebrane we wrześniu zostaną przeznaczone na zakup siana dla korabiewickich koni.

Miejsce: Park Skaryszewski, 26.09. w godzinach 9:00 - 17:00

Więcej o: