Na Muranowie powstał sklep połączony z koszerną kawiarnią

Na miejscu zrobimy nie tylko zakupy spożywcze, od pieczywa po dobrej jakości wino, ale posmakujemy koszernej kawy, herbat oraz zjemy coś słodkiego. W sklepie można też dostać różne akcesoria.

Spodobało ci się? Polub nas

- To ma być nie tylko sklep, ale też miejsce z atmosferą. Można będzie do nas wpaść także na kawę, zjeść kanapkę i posłuchać muzyki - mówi portalowi Wirtualny Sztetl właściciel sklepu Piotr Goldenberg. - Znajdujemy się zaledwie 200 m od historycznej ulicy Nalewki, gdzie przed wojną było wiele takich sklepów - tłumaczy w artykule.

Sklep koszerny przy ul. Andersa na warszawskim MuranowieSklep koszerny przy ul. Andersa na warszawskim Muranowie www.sztetl.org.pl/ K. Bielawski www.sztetl.org.pl/ K. Bielawski

Sklep mieści się przy ul. Andersa 15 i jest czynny od poniedziałku do czwartku, w godz. 10-19. W tej chwili jest to drugie miejsce w stolicy z koszernymi produktami, taki sklep działa również w Synagodze im. Małżonków Nożyków przy ul. Twardej.

Lokalizacja nowego sklepu nie dziwi - jak zwraca uwage Wirtualny Sztetl.  Bo jak pisze: na Muranowie w ostatnich latach odradza się żydowska kultura. W tej chwili działa tu Centrum Kultury Jidysz, synagoga Chabad Lubawicz oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN .

Źródło: Wirtualny Sztetl

Więcej o: