City SAM w Cosmopolitanie otwarty! Czego się spodziewać po nowym lokalu?

"Nowoczesność, witalność, energia" - oto hasło nowego lokalu właścicieli niedawno zamkniętego Cafe 6/12. Dwa pozostałe miejsca sieci SAM znajdują się na Powiślu oraz w Śródmieściu. City SAM w Cosmopolitanie nawiązuje do swoich starszych braci, ale wprowadza również nową jakość.

Spodobało ci się? Polub nas

- City SAM nawiązuje do londyńskich barów szybkiej obsługi, z których wiele znajduje się właśnie w tzw. City, dzielnicy biurowców - mówi Janusz Wrona, manager SAMu. Miejsce, jak mówi Janusz Wrona, oparte jest o świeże dania, które można zjeść "na szybko" na miejscu lub zamówić na wynos. - Koncept "city SAM"  ma być odpowiedzią na potrzeby ludzi pracujących lub mieszkających w centrum, którzy mają mało czasu, aktywnie pracują zawodowo, ale mimo to chcą zdrowo i smacznie się odżywiać - dodaje.

City SAM CosmopolitanCity SAM Cosmopolitan City SAM Cosmopolitan City SAM Cosmopolitan

Idea city SAMu zdaje się świetnie korespondować z lokalizacją - ulica Twarda, parter nowego, bardzo eleganckiego wieżowca Cosmopolitan, znajdującego się w sąsiedztwie śródmiejskich biurowców. Idealne miejsce dla osób, które muszą szybko coś przekąsić w porze lunchowej lub chwycić coś w biegu i natychmiast wrócić do pracy.

Lokal, jak mówi Janusz Wrona, nie jest duży. - W lokalu znajduje się 10 miejsc siedzących przy oknie z widokiem na Emilii Plater oraz długi stół z 16 miejscami do siedzenia - opowiada. Oferta SAMu jest dość szeroka, akcent położony jest na śniadania oraz lunche. W dwóch witrynach wystawione są już gotowe dania na wynos oraz propozycje dań do skomponowania. - Dania lunchowe kosztują 8 zł/ 100 gr. Można je dowolnie ze sobą łączyć - tłumaczy Janusz Wrona. I tak, młode ziemniaki ze szparagami i pesto z bazylii można pomieszać z kaszą quinoa z granatem, pistacjami oraz świeżymi ziołami lub z wiosenną sałatą z kalafiorem pieczonym, szparagami i granatem. - Takich propozycji mamy codziennie około sześć. Można je zamówić na zimno lub na ciepło - mówi Janusz Wrona.

City SAM CosmopolitanCity SAM Cosmopolitan City SAM/ Facebook.com City SAM/ Facebook.com

Oprócz dań z witryn, można jeszcze zamówić coś z menu city SAMu. Dziś w menu przykładowo są placki z cukinii z sosem jogurtowo-ziołowym (22 zł), polędwica z dorsza atlantyckiego na sałatce pomidorowo imbirowej (38 zł) czy domowe gnocchi w pesto z bazylii i orzeszków pini oraz pomidorkami cherry (25 zł). W city SAMie podobnie jak w innych lokalach sieci, można również zamówić słynne bajgle . - W city SAM zjemy bajgla z dzikim łososiem, rukolą i jajkiem sadzonym, bajgla z pastą jajeczną, bajgla z hummusem, tabule i pomidorem oraz bajgla z rostbefem i sosem chrzanowym.

City SAM CosmopolitanCity SAM Cosmopolitan City SAM Cosmopolitan City SAM Cosmopolitan

Oprócz tego w SAMie dostaniemy różne zdrowe desery, jak mus z jagodami, owoce z sosem waniliowym, mus rabarbarowy z koszonką czy słodycze wyrobu SAMu.

City SAM możecie odwiedzać w godz. 7:30 - 19:00, ale jak poinformował nas manager lokalu, może po wakacjach miejsce będzie otwarte dłużej i zacznie również funkcjonować jako drink bar oraz miejsce do posiedzenia wieczorem. - Właśnie staramy się o koncesję na sprzedaż alkoholu. Planujemy mieć w ofercie piwo, prosecco oraz szampana - opowiada Janusz Wrona.

City SAM

Twarda 4

wieżowiec Cosmopolitan

Więcej o: