Na Placu Konstytucji powstanie wielki targ ze zdrowym jedzeniem. Jest to możliwe dzięki mieszkańcom

Na jednym z największych placów Śródmieścia otwarty zostanie dwudniowy targ, czynny będzie przez siedem miesięcy w roku.

Spodobało ci się? Polub nas

Ponad dwa tysiące głosów oddano na projekt "Zielony MDM" zgłoszony w ramach tegorocznego budżetu partycypacyjnego. Wczoraj ogłoszono zwycięskie projekty, jednym z nich pomysł utworzenia targowiska na MDM. Jego pomysłodawcą są blogerzy kulinarni ukrywający się pod hasłem: Gruby Wałek oraz Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze.

Ogólnodostępny targ czynny będzie dwa dni w tygodniu, we wtorki od godz. 13 do 20 oraz w soboty od w godz. 7.30 - 15. Według harmonogramu zgłoszonego do budżetu powinien działać od kwietnia do października. Na miejscu sprzedawane będą przede wszystkim nieprzetworzone artykuły rolno-spożywcze pochodzące bezpośrednio od wytwórców. Świeże ryby dostępne mają być co najmniej jeden raz w tygodniu. Natomiast przetworzone owoce i warzywa, produkty mleczne (w tym sery), pieczywo i produkty pszczele zostaną dopuszczone do sprzedaży w razie wolnych miejsc targowych.

- Od lat w centralnym i południowym Śródmieściu obserwuje się pogarszanie się dostępu do drobnego handlu spożywczego. Szczególnie trudno o dostęp do dobrej jakości warzyw, owoców oraz ryb (praktyczny brak sklepów rybnych). Targ wypełni tę lukę oferując świeże produkty rolne, rybne i leśne po niewygórowanych cenach - zapowiadają organizatorzy targu.

W 2016 roku na projekty w ramach warszawskiego budżetu partypacyjnego zostanie wydanych ponad 51 mln złotych. W tym roku zagłosowało ponad 172 395 warszawiaków. Z tego blisko 19 tysięcy to źle oddane głosy. Ponad 11 tysięcy - brak kliknięcia w link z e-mail wysłanego po zagłosowaniu, a 8 tysięcy to nieprawidłowo wypełnione głosy papierowe.

Największe zainteresowanie głosowaniem cieszyło się w dzielnicy Wesoła, gdzie udział wzięło ponad 17 procent mieszkańców. Na kolejnych miejscach pod względem zainteresowania znalazły się dzielnice: Mokotów (prawie 14%), Żoliborz (13,5%) oraz Wola (prawie 13%).

Ponad dwa tysiące głosów oddano na projekt "Zielony MDM" zgłoszony w ramach tegorocznego budżetu partycypacyjnego. Właśnie ogłoszono zwycięskie projekty, jednym z nich jest pomysł utworzenia targowiska na MDM. Jego pomysłodawcą są autorzy bloga Gruby Wałek oraz Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze.

Ogólnodostępny targ czynny będzie dwa dni w tygodniu, we wtorki od godz. 13 do 20 oraz w soboty od w godz. 7.30 - 15. Według harmonogramu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego powinien działać od kwietnia do października.

Mapa Placu Konstytucji, gdzie powstanie wielki targ z jedzeniemMapa Placu Konstytucji, gdzie powstanie wielki targ z jedzeniem materiały organizatora materiały organizatora

Na miejscu sprzedawane będą przede wszystkim nieprzetworzone artykuły rolno-spożywcze pochodzące bezpośrednio od wytwórców. Świeże ryby dostępne mają być co najmniej jeden raz w tygodniu. Natomiast przetworzone owoce i warzywa, produkty mleczne (w tym sery), pieczywo i produkty pszczele zostaną dopuszczone do sprzedaży w razie wolnych miejsc targowych. - Od lat w centralnym i południowym Śródmieściu obserwuje się pogarszanie się dostępu do drobnego handlu spożywczego. Szczególnie trudno o dostęp do dobrej jakości warzyw, owoców oraz ryb (praktyczny brak sklepów rybnych). Targ wypełni tę lukę oferując świeże produkty rolne, rybne i leśne po niewygórowanych cenach - zapowiadają organizatorzy targu.

W 2016 roku na projekty w ramach warszawskiego budżetu partypacyjnego zostanie wydanych ponad 51 mln złotych. Podczas tegorocznej edycji zagłosowało ponad 172 395 warszawiaków. Z tego blisko 19 tysięcy to źle oddane głosy. Ponad 11 tysięcy - brak kliknięcia w link z e-mail wysłanego po zagłosowaniu, a 8 tysięcy to nieprawidłowo wypełnione głosy papierowe. Największe zainteresowanie głosowaniem cieszyło się w dzielnicy Wesoła, gdzie udział wzięło ponad 17 procent mieszkańców. Na kolejnych miejscach pod względem zainteresowania znalazły się dzielnice: Mokotów (prawie 14%), Żoliborz (13,5%) oraz Wola (prawie 13%).

Więcej o: