Jedzenie na mieście kosztuje. Sprawdź, w której dzielnicy zjesz najtaniej, a w której najdrożej! [INFOGRAFIKA]

W której dzielnicy zjesz najtaniej, a w której najdrożej? Przedstawiamy średnią cenę za posiłek w warszawskich dzielnicach.

Spodobało ci się? Polub nas

Jak ta średnia jest liczona? Robi to serwis Zomato , poświęcony restauracjom. Zomato ma na stronie nie tylko recenzje - chyba  każdego - lokalu, ale też ogromną bazę danych knajp. Liczona przez Zomato średnia pokazuje cenę posiłku dla dwóch osób, w którego skład wchodzą: jedna przystawka, dwa dania główne, jeden deser, dwa napoje. Restauracji w danej dzielnicy musi być minimum 10.

Wyniki obliczeń mogą być dla wielu osób zaskakujące. Wilanów jest droższy niż Śródmieście, Wawer i Wesoła niż Mokotów. Można to jednak wytłumaczyć faktem, że w obrzeżnych dzielnicach jest mniej tańszych miejsc, barów, fast foodów, mniejsza konkurencja. Nie zaskakuje natomiast, gdzie jest najtaniej. Raczej nie spodziewaliśmy się, że na Pradze Północ średnia będzie wysoka.

(kliknij na zdjęcie, żeby powiększyć)

MetroWarszawa Obiad dla dwojga na mieście potrafi być sporym wydatkiem. Pary chcące zjeść kolację w restauracji w centrum miasta muszą przygotować się na wydatki rzędu 100 złotych i więcej. W ekskluzywnej restauracji prowadzonej przez jednego ze znanych szefów kuchni koszt kolacji może dojść nawet do 300 złotych.

- Nie znaczy to jednak, że w Śródmieściu nie można też wydać mniej. Wystarczy przejść się do jednej z knajp oferujących tzw. szybkie jedzenie. Spokojnie uda nam się wtedy zamknąć w budżecie poniżej 50 złotych. Najtaniej można zjeść na Pradze Północ i Białołęce, najdrożej w Wilanowie. Wysoki koszt obiadu we Włochach, Wawrze czy Wesołej - dzielnicach, które są uznawane raczej za sypialnie Warszawy - może trochę dziwić, jednak jest to spowodowane dużą liczbą "suszarni", które zawyżają średnie ceny posiłków w tych dzielnicach - mówi nam Maria Lis, Content Team Lead, Zomato.

Więcej o: