Rusza Tydzień Wegetarianizmu. W bezmięsnych restauracjach zapłacisz mniej

W niedzielę rozpocznie się Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu - w blisko 20 stołecznych wegetariańskich sklepach i restauracjach - na hasło "tydzień wege" otrzymamy zniżkę na zakupy. To jednak nie koniec atrakcji.

Spodobało ci się? Polub nas

Tygodniowy festiwal rozpocznie się od biegu wegańskiego. Do wyboru są trasy na 5 i 10 kilometrów. Wydarzeniu towarzyszyć będzie piknik dotyczący nie tylko aktywności fizycznej, ale diety roślinnej. Będą też biegi dla dzieci, pasta party, targ wegański i wykłady.

2 Bieg Wegański 'Łatwiej niż myślisz2 Bieg Wegański "Łatwiej niż myślisz 2 Bieg Wegański "Łatwiej niż myślisz 2 Bieg Wegański "Łatwiej niż myślisz

Ciekawie zapowiada się poniedziałkowe spotkanie poświęcone marketingowi produktów odzwierzęcych w Polsce, które odbędzie się PaństwoMiasto (ul. Generała Andersa 29) oraz środowy pod hasłem "Dieta roślinna w leczeniu chorób reumatycznych" w Barze Studio znajdującym się pałacu kultury przy placu Defilad 1. Obydwa spotkania rozpoczną się o godz. 18

 

Z kolei w piątek, 15 maja, w Organic Village (o godz. 19, ul. Grochowska 207) odbędzie się spotkanie podróżnicze i pokaz slajdów z wyprawy do Kenii "Mzungu Wazimu i Mtoto pori - z dzieckiem i plecakiem w Afryce".

Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu 2015Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu 2015 Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu 2015 Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu 2015

Podczas festiwalu nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Warsztaty dla dzieci pod hasłem "Dzieciaki kochają zwierzaki" (od godz. 10) odbędą się w sobotę w Królikarni Cafe, przy ul. Puławskiej 113A.

Wydarzenie zakończy się w niedzielę, rodzinnym Wege Targiem w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego na Żoliborzu (ul. S. Czarneckiego 51).

W programie tegorocznego Tygodnia Weganizmu biorą również wegetariańskie sklepy i restauracje, które przez najbliższe dni udzielą rabatu na hasło "tydzień wege".

Szczegółowy program całego tygodnia można znaleźć na stronie: www.tydzienwege.pl

Więcej o: