Bezglutenowy jamniczek
W połowie grudnia przy ul. Marszałkowskiej 68/7 rusza miejsce w którym zjemy wegańskie hot dogi. Zjemy tu parówki, zwane jamniczkami.
- Przyrządzamy je z roślin strączkowych, nasion i orzechów, warzyw korzeniowych i ziół. Bułki wypiekane są ściśle według naszej wegańskiej i zdrowej receptury, bez ulepszaczy i spulchniaczy - tłumaczy Agata Żyźniewska.
Serwowane będą także inne dania: zupy i pieczone frytek z warzyw korzeniowych (m.in. marchwiowych, pietruszkowych) oraz napoje: sześć różnych koktajli przygotowanych na mlekach roślinnych, lemoniady, kawy, herbaty ekologiczne. Na miejscu nie zabraknie również wegańskich deserów.
Jamniczek
Marszałkowska 68/70 (wejście od ul. Skorupki 2)
Bezglutenowy wegański Jamniczek i frytki z warzyw
Wegański "jamniczek" ZYGMUNT NOVAK / Jamniczek Zygmunt Novak / Jamniczek
W połowie grudnia, przy ul. Marszałkowskiej 68/7, otworzy się miejsce z wegańskimi hot dogami. Zjemy tu parówki, zwane jamniczkami. - Przyrządzamy je z roślin strączkowych, nasion i orzechów, warzyw korzeniowych i ziół. Bułki wypiekane są ściśle według naszej receptury, bez ulepszaczy i spulchniaczy - tłumaczy Agata Żyźniewska.
Serwowane będą także inne dania: zupy i pieczone frytek z warzyw korzeniowych (m.in. marchwiowych, pietruszkowych) oraz napoje: sześć różnych koktajli przygotowanych na mlekach roślinnych, lemoniady, kawy, herbaty ekologiczne. Na miejscu nie zabraknie również wegańskich deserów.
Miąższ i różowa drabina
Miąższ odwiedzicie na Saskiej Kępie MARIUSZ RUTKOWSKI/Miąższ Marta Zadykowicz/Miąższ
Atmosferę miejsca właściciele restauracji porównują do budzącego ciepłe skojarzenia motywu ... jabłka. Soczystego, świeżego i zdrowego. Autorskie menu skupione jest wokół sezonowych produktów, w tym oryginalnych koktajli. O których mówią: "których na Kępie jeszcze nie było".
Różowa drabina, to akcja promocyjna kawiarni Miąższ. Mariusz Rutkowski Marta Zadykowicz
Restauracja w oryginalny sposób promuje się. Różowa drabina, znak rozpoznawczy lokalu podróżuje po całej w Warszawie, można ją spotkać zarówno na Saskiej Kępie, jak i w centrum miasta. Miąższ niebawem otworzy się przy ul. Francuskiej 12a.
Dzieciaki i rodzice
Swoje miejsce, tym razem na Wilanowie w lokalu U8 przy Al. Rzeczypospolitej 12, znajdą również rodzice z dziećmi. Od kilku dni działa tu nowa kawiarnia. Miejsce zostało podzielone na strefę zabawową, warsztatową i kawiarnianą.
CAFE Dzieciaki działa od kilku dni na Wilanowie CAFE Dzieciaki Wśród menu znajdziemy ciabatty, sałaty, koktajle i ciasta. Najbliższą imprezę zaplanowano z okazji Mikołajek.
Kawałyk woli stewię od cukru
Kawałyk. Działa na Mokotowie. Kawałyk
Kawiarnia działa przy ul. Starościńskiej 10/12 zaledwie od półtora miesiąca, a już cieszy się dużą popularnością. Zjemy tu głównie zestawy śniadaniowe, tarty, domowe desery, zupy i dania główne. Jest też jedzenie bezglutenowe, a herbatę posłodzimy stewią. Dania przygotowywane są z produktów pozyskanych od lokalnych wytwórców.
Banda Inteligentów, sojusz z literaturą
Banda Inteligentów działa na rogu ulicy Stalowej i Szwedzkiej. Banda Inteligentów
Okolice ul. Stalowej na Pradze Północ zamieniają się powoli w zagłębie restauracyjne. Mamy już tu Szynk Praski, pod Karpiem, słynny bar przy Stalowej 20/22 oraz Artbistro Stalowa 52. Nowym miejscem jest Banda Inteligentów (ul. Szwedzka 9/4), której właściciele chcą przywołać klimat przedwojennej stolicy - głównie (niestety kiczowatym) wystrojem - obrusami, świecznikami czy materiałem na ścianach. W menu literackiej kawiarni znalazły się dania kuchni polskiej: flaki, rosół, fasolka po bretońsku, placki ziemniaczane.