Inside Out Project na PKiN. "Edukacja seksualna to nasze podstawowe prawo. Pora mówić o tym głośno"

Fundacja SEXED.pl połączyła siły z globalną inicjatywą Inside Out tworzoną przez francuskiego artystę JRa w ramach walki o dostęp do rzetelnej i otwartej edukacji seksualnej. W sobotę 25 września trwa akcja przyklejania 1600 czarno-białych zdjęć Polek i Polaków, którzy podpisali się pod manifestem akcji. Znajdą się one na dachu Sali Kongresowej i płycie głównej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

"Nie umiemy wyobrazić sobie zdrowego społeczeństwa, w którym nie uczymy się o naszej tożsamości, ciałach, granicach, świadomej zgodzie i bezpiecznym seksie. To z natury kwestie bardzo osobiste, a mimo to stanowią podstawowe elementy życia każdej i każdego z nas" - czytamy na stronie SEXED.pl. Inside Out Project to akcja, która ma na celu walkę o dostęp do rzetelnej edukacji seksualnej. 

Zobacz wideo Dziemianowicz-Bąk: Zakaz edukacji seksualnej przedstawiono pod hasłem walki z pedofilią. To wyraz cynizmu

Inside Out Project. "każdy ma prawo poszukiwać i wyrażać siebie tak, jak chce"

"Edukacja seksualna to nasze podstawowe prawo. Jest o nas i dla nas. I pora mówić o tym głośno. Pokażmy razem, że wartości, które niesie za sobą edukacja seksualna, są nam bliskie. Że każdy ma prawo poszukiwać i wyrażać siebie tak, jak chce. Że wszyscy jesteśmy różni, a w tej różnorodności podobni, bo zwyczajnie ludzcy" - dodaje fundacja. 

W ramach projektu Inside Out wydrukowano 1600 wielkoformatowych czarno-białych zdjęć Polek i Polaków, którzy podpisali się pod manifestem. Instalacja zajmie ponad 1500 metrów kwadratowych i znajdzie się na dachu Sali Kongresowej i płycie głównej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

Inside Out Project. Niepowtarzalna akcja na dachu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie 

W sobotę 25 września od godzin porannych trwa wielka akcja przyklejania przesłanych fotografii. W akcji udział bierze grupa kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy zgłosili się wcześniej do pomocy. Możliwe jest również spontaniczne dołączanie do akcji - nieważne, czy chcecie przykleić jedno zdjęcie, czy zostać przez cały dzień - wszyscy chętni są mile widziani. Na miejscu będzie można spotkać zespół SEXED.pl, Anję Rubik oraz inne osoby zaangażowane w projekt.

Zdjęcia będą widoczne z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki oraz pobliskich wieżowców. - Każdy, kto nie może być w Warszawie, będzie mógł obejrzeć nasze materiały w sieci. Będziemy mieli piękne zdjęcia i wideo z drona - mówiła Asia Bychawska, która zarządza fundacją SEXED w rozmowie z Maćkiem Piaseckim z OKO.press relacjonującym prace na pałacu na żywo w transmisji live na Facebooku. 

Inside Out Project to globalna akcja stworzona przez francuskiego artystę JRa, która ma na celu wsparcie w walce o dostęp do rzetelnej edukacji seksualnej. Projekt jest realizowany przy wsparciu Pałacu Kultury i Nauki, STUDIO teatrgaleria i projektu Plac Defilad. Został również objęty Honorowym Patronatem Prezydenta miasta stołecznego Warszawy Rafała Trzaskowskiego

Więcej na temat projektu możecie przeczytać na stronie internetowej www.sexed.pl oraz www.insideoutproject.net

Więcej o: