Warszawa. Przesuwała się z prędkością 5 m na dobę. Kładka nad Warszawą Główną już na swoim miejscu

Kładka nad Warszawą Główną, która od kwietnia przesuwała się w kierunku stacji, jest już na swoim miejscu, poinformowało PKP Polskie Linie Kolejowe. W czwartek podano również, że "podróż nad torami" zakończył pomost nad stacją Warszawa Zachodnia.

"Zakończyła się 'podróż' kładki na Warszawie Głównej. W nocy z wtorku na środę, aby nie ograniczać ruchu pociągów, przesunięto pieszą przeprawę nad linią średnicową na ostatnim - najdłuższym 50-metrowym odcinku. Stalowa konstrukcja o długości 193,25 m spoczęła na 6 filarach w miejscu docelowym" - przekazał Martyn Janduła z PKP PLK, cytowany przez TVN Warszawa.

Od 13 kwietnia 276-tonowa kładka przesuwała się za pomocą siłowników od strony ul. Kolejowej w kierunku Alei Ujazdowskich. Poruszała się z prędkością 5 metrów na dobę. Pomost ułatwi przejście na perony stacji Warszawa Główna z dzielnic Wola i Ochota. Kładka zostanie wyposażona w cztery windy. Oddanie jej do użytku pasażerom planowane jest na sierpień br.

"Na peronach i od strony miasta są już konstrukcje schodów. Wykonawca przystąpi teraz do budowy płyty pomostu. Następnie montowane będzie zadaszenie kładki, co zapewni dobre warunki dojścia do pociągów bez względu na warunki atmosferyczne" - poinformował przedstawiciel PKP PLK.

Na miejsce dotarła też kładka nad Warszawą Zachodnią

W czwartek PKP PLK poinformowało na Twitterze, że na właściwe miejsce dotarła także kładka na stacji Warszawa Zachodnia. "Kolejne prace już na miejscu docelowym. Ok. 200-metrowe obiekty zapewnią dobrą komunikację mieszkańcom miasta i pasażerom" - dodano we wpisie.

Jak napisano na stronie PKP PLK, projekt "Prace na linii średnicowej w Warszawie na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia" realizowany jest w trybie "projektuj i buduj". Wartość to ponad 87 mln zł. Projekt ubiega się o współfinansowanie przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Zobacz wideo Heroina warta poł miliona na warszawskim lotnisku
Więcej o: