Premiera NIEMAPY Warszawy. "Weź nasz przewodnik i chodź na spacer"

Za nami premiera Warszawskiej NIEMAPY - ilustrowanego przewodnika dla rodzin, który w zabawny i graficzny sposób przedstawia najważniejsze miejsca w stolicy, lokalną kuchnię oraz kulturę miasta.

NIEMAPA to ilustrowany przewodnik, dzięki któremu na nowo odkryjemy miasto. Każdy przystanek to propozycja spaceru. Znajdziemy w nim ciekawe i nieznane miejsca, ilustracje, kreatywne zadania i wyzwania. W opisy wplecione zostały charakterystyczne regionalizmy oraz informacje dotyczące kultury, architektury i historii.

Uczy i bawi

Podczas rodzinnych spacerów dzieci uczą się o historii i kulturze swojego miasta poszukując przepisu na lokalne potrawy czy obserwując architekturę. NIEMAPA powstaje we współpracy z mieszkańcami - dzięki temu poleca tylko sprawdzone miejsca i trasy dla rodzin.

Mamy Projekt

Autorkami NIEMAPY są Małgosia Żmijska i Asia Studzińska - znane jako Mamy Projekt. NIEMAPA powstała dzięki współpracy z wydawnictwem Ładne Halo.

Mamy Projekt jest zespołem projektowym tworzącym "dobre rzeczy i wydarzenia dla rodzin". Ich celem jest budowanie partnerskich sieci złożonych z rodzin, firm i instytucji po to, by wspólnie realizować wydawnictwa, gry, wystawy czy działania edukacyjne.

W naszych projektach bezkompromisowo stawiamy na rozwijanie estetyki, promowanie postaw obywatelskich i edukację kulturalną. Mamy projekty, które inspirują do aktywnego i twórczego spędzania czasu w rodzinie czy wśród sąsiadów - opisują swoje działania autorki 

NIEMAPA to idealny pomocnik w czasie letnich spacerów z rodziną. Dzięki niemu inaczej spojrzymy na miasto. "Weź NIEMAPĘ i chodź na spacer" - przekonują autorzy nietypowego przewodnika. 

Więcej o: