Pies uciekł opiekunce do tunelu metra w Warszawie. Był bardzo przestraszony

Katarzyna Rochowicz
W czwartek w Warszawie doszło do niecodziennego zdarzenia. Pies uciekł swojej opiekunce i wbiegł do tunelu metra na stacji Centrum Nauki Kopernik. - Dwa ekopatrole straży miejskiej zabezpieczały ten teren - usłyszeliśmy w rozmowie z warszawskim referatem prasowym Straży Miejskiej. Jak wynika z doniesień "Gazety Wyborczej", pies już się odnalazł.
Zobacz wideo Jakie panują emocje po maturze z języka polskiego? [SONDA]

Do zdarzenia doszło w czwartek 4 maja po godz. 13. Do tunelu metra na stacji Centrum Nauki Kopernik wskoczył pies, który najprawdopodobniej zerwał się ze smyczy. - Wszystko skończyło się szczęśliwie. Pies został ujęty i przekazany właścicielce - powiedziała Anna Bartoń, rzeczniczka prasowa Metra Warszawskiego, cytowana przez "Gazetę Wyborczą". Zwierzę przebywało w tunelu ponad godzinę. Jak podaje eska.pl, pies był podobno bardzo wystraszony i nie reagował nawet na głos opiekunki, która uczestniczyła w akcji poszukiwawczej.

Dworzec Warszawa Śródmieście. 31 marca 2023 r. Rdzawy nalot na ścianach dworca Warszawa Śródmieście. "Nie do usunięcia"

Warszawa. Pies zerwał się ze smyczy i wbiegł do tunelu metra

Na czas poszukiwań psa służby musiały wyłączyć napięcie, a ruch pociągów został wstrzymany. Zwierzęcia poszukiwali pracownicy metra oraz ekopatrol straży miejskiej. Warszawski Transport Publiczny przekazał, że pociągi metra linii M2 kursowały na trasach skróconych: Bemowo-Rondo ONZ oraz Bródno-Targówek Mieszkaniowy. Uruchomiona była również zastępcza linia autobusowa "ZA METRO". Ruch pociągów został wznowiony około godz.15.

Więcej o: