Ukradli 100 tys. zł metodą "na kolec". Kryminalni z Wawra aresztowali jednego z podejrzanych

Aleksandra Boryń
Mężczyzna odjeżdżał autem po wypłaceniu pieniędzy, gdy nagle zauważył, że nie ma powietrza w jednym z kół. Złodzieje, wykorzystując nieuwagę kierowcy, ukradli mu torbę z banknotami o wartości 100 tys. złotych. Przestępcy wykorzystali tzw. metodę na kolec. Jeden z podejrzanych został aresztowany. Policja poszukuje jego wspólników.

Funkcjonariusze z Wawra otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży 100 tys. złotych z samochodu. Mężczyzna po wypłaceniu z banku pieniędzy odjechał kawałek dalej swoim autem, gdy nagle zorientował się, że najprawdopodobniej nie ma powietrza w jednym z kół. W tym momencie złodzieje wykorzystali nieuwagę kierowcy i ukradli torbę z gotówką. Sprawcy posłużyli się metodą "na kolec". Polega ona na tym, że złodzieje przebijają oponę w wytypowanym wcześniej samochodzie, a kiedy ofiara zajmuje się autem i przestaje pilnować wartościowej rzeczy, przestępcy dokonują kradzieży. 

Zobacz wideo Pijany "uciekał" przed policjantami... skradzionym skuterem

Ukradli 100 tys. zł metodą "na kolec". Policja zatrzymała podejrzanego

Na podstawie zebranych informacji policjanci po kilku dniach od zgłoszenia ustalili tożsamość jednego ze złodziei. Był nim 36-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe sporządzono wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Sąd przychylił się do wniosku i Gruzin trafił na trzy miesiące do więzienia. Zgodnie z art. 278 § 1 Kodeksu karnego mężczyźnie grozi kara "pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5". Ponadto śledczy ustalili, że 36-latek nie działał sam. Zdaniem policji zatrzymanie wspólników przestępstwa jest "kwestią czasu". Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe. 

Więcej o: