Warszawa. Mężczyzna miał zaatakować dwie Ukrainki w tramwaju. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach

Warszawska policja publikuje wizerunek mężczyzny podejrzanego o zaatakowanie w tramwaju dwóch obywatelek Ukrainy. Jedna z poszkodowanych była ona w ciąży, a w wyniku agresji upadła na ziemię i straciła przytomność. Obie kobiety trafiły do szpitala.

W sobotę wieczorem, w tramwaju linii 33 na przystanku tramwajowym Park Olszyna nieznany mężczyzna miał stosować przemoc i groźby wobec dwóch Ukrainek. Sytuację opisała w mediach społecznościowych znajoma jednej z kobiet.

Jej relacje publikuje TVN24: "Koleżanka z Ukrainy, z 9-latkiem, co gorsza sama w ciąży, została pobita przez jakiegoś kulturalnie wyglądającego pana koło 60. Krzyczał, że wszyscy Ukraińcy powinni umrzeć. Popchnął ją tak, że uderzyła głową i straciła przytomność" - napisała.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Niebezpieczne wyprzedzanie na przejściu dla pieszych

Informacje potwierdziła Gabriela Pytura z Komendy Stołecznej Policji, przekazała także, że obie kobiety zostały zabrane do szpitala, z czego jedna po przebadaniu została wypisana. Policja prowadzi czynności w celu ustalenia tożsamości mężczyzny.

Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach

Policja podaje, że poszukiwany mężczyzna miał na sobie charakterystyczną niebieską czapkę z daszkiem i okulary z ciemnymi zausznikami. Nosił szarą kurtkę, ciemny sweter z kolorową aplikacją z przodu oraz granatowe spodnie.  

Policja apeluje do świadków zdarzenia oraz osób, które rozpoznają sprawcę, o pomoc w ustaleniu jego tożsamości. We wtorek na stronie komendy opublikowany został wizerunek mężczyzny. Osoby, posiadające informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt telefoniczny pod numerami: 47 723 71 55, 47 723 71 56 bądź numerem alarmowym 112. Informacje można także przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: oficer.prasowy.krp5@ksp.policja.gov.pl, powołując się na numer sprawy D-I-5234/22. Sprawę prowadzi podinspektor Piotr Ziębora.

Więcej o: