Śródmieście. Uczniowie skorzystają z darmowych lekcji. Poprowadzi je youtuber

Pod koniec lutego w Warszawie ruszają darmowe zajęcia z matematyki dla śródmiejskich uczniów. Ich celem jest uporządkowanie i uzupełnienie wiedzy ośmioklasistów przed zbliżającym się egzaminem. Lekcje poprowadzi youtuber, Pan Pi-stacja.

- "Śródlekcje" to nasza odpowiedź na coraz częściej zauważane trudności w radzeniu sobie z nauką. Te trudności są efektem nie tylko pandemii, ale przede wszystkim zamętu, jaki zgotowały uczniom władze krajowe, wprowadzając deformę oświaty. (...) Zaczynamy od matematyki. Pokażemy, że może ona być fajna i przystępna - mówił w czasie spotkania z dziennikarzami burmistrz Śródmieścia Aleksander Ferens.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Senator Konieczny komentuje pracę w Senacie nad LEX Czarnek

Ośmioklasiści z dzielnicy Śródmieście otrzymają możliwość skorzystania z darmowych lekcji matematyki, przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty. Program zakłada dwanaście jednogodzinnych lekcji, odbywających się raz w tygodniu, począwszy od ostatniego tygodnia lutego. Zajęcia odbędą się w formie zdalnej. Za dystrybucję linków odpowiadać będą dyrektorzy szkół podstawowych.

Lekcje poprowadzi znany matematyk - youtuber. - Odczarowuję matematykę, wspieram się nowoczesnymi narzędziami, ale też odwołuję do zainteresowań. Dzięki moim zajęciom uczniowie przestaną bać się matematyki, co przełoży się zarówno na lepsze wyniki egzaminów, jak też późniejszą naukę - mówi Pan Pi-stacja, czyli Krzysztof Chojecki, koordynator projektu "Śródlekcje".

Więcej o: