Marcin "Borkoś" Borkowski wybudzony ze śpiączki. Zamieścił w sieci wzruszający wpis

Znany warszawski ratownik Marcin "Borkoś" Borkowski został wybudzony ze śpiączki. Podziękował za wsparcie. "Jestem Wam wdzięczny za te wszystkie inicjatywy i to jak wiele zrobiliście, gdy ja nie mogłem zrobić nic" - czytamy w jego wpisie w mediach społecznościowych.

Zdaniem lekarzy, stan "Borkosia" był krytyczny. Mężczyzna był utrzymywany w śpiączce farmakologicznej, przeszedł kilka operacji. W czwartek wieczorem Marcin napisał post w mediach społecznościowych, w którym podziękował za okazane wsparcie.

"Sprawność prawej ręki nie została jeszcze rozstrzygnięta, potrzebne będą kolejne zabiegi, a potem ogólna rehabilitacja, ale o tym wszystkim będę Was informować" - pisze mężczyzna.

"Zawsze marzyłem, aby udzielanie pomocy stało się bardziej powszechne, zachęcając i pokazując jak to robić. Dziś już wiem, że oddawana przez Was krew pozwoliła pomóc naprawdę wielu osobom. To wspaniałe, że pełniliście ten dyżur za mnie" - dziękował.

Więcej najnowszych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Marcin Borkowski miał wypadek. "Stan ciężki, ale stabilny"

Do zderzenia motoambulansu Marcina "Borkosia" Borkowskiego z autem doszło 13 października ok. godz. 17 na ul. Radzymińskiej w Warszawie. Mężczyzna jechał wówczas do kolejnej interwencji. W stanie krytycznym trafił do szpitala. Kilka dni później bliscy ratownika przekazali, że stan Marcina jest określany jako "ciężki, ale stabilny i jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej".

W swoim wpisie rodzina poprosiła o wsparcie zbiórki, która pokryje późniejsze koszty rehabilitacji. Zaapelowali także o oddanie krwi. 

Na początku listopada poinformowano, że stan Marcina się poprawia. 

Kim jest Marcin "Borkoś"?

Marcin Borkowski to ratownik medyczny, pracował w stołecznym pogotowiu. W wolnym czasie działał jako wolontariusz, poruszając się w Warszawie motoambulansem. Pomagał m.in. przy wypadku autobusu, który spadł z drogi S8, za co został nagrodzony przez wojewodę mazowieckiego. Jest również twórcą kanału na YouTube, na którym opowiada o przeprowadzanych przez siebie interwencjach.

Więcej o: