Obywatelskie zatrzymanie kierowcy w Rembertowie. Miał dwa promile alkoholu

W Rembertowie doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy, który miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pijany był także pasażer auta.

Na skrzyżowaniu ulic Marsa i Żołnierskiej w Rembertowie w poniedziałek rano doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy - podaje TVN Warszawa.

Więcej informacji z dróg przeczytasz codziennie na stronie głównej Gazeta.pl.

Kierowca nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy, co wzbudziło zaniepokojenie innych uczestników ruchu drogowego. 

Zobacz wideo Przewrócony tir zablokował autostradę. Pomógł dopiero specjalistyczny ciężki sprzęt

- Około godziny 9.15 dostaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu - mężczyzna zauważył, że kierujący volkswagenem podejrzanie zachowuje się za kierowcą. Po dojeździe na miejsce policjantów okazało się, że faktycznie jest on nietrzeźwy - powiedziała TVN Irmina Sulich ze stołecznej komendy.

Akcja "Znicz". Bilans zatrzymań i wypadków na stołecznych drogach

Od piątku do poniedziałku rana na stołecznych drogach doszło do 12 wypadków, w wyniku których rannych zostało 13 osób, a jedna osoba zginęła. Policjanci zatrzymali 11 pijanych kierowców. Do wtorku trwa akcja "Znicz". Komenda Stołeczna Policji zapowiada wzmożone kontrole. 

W całym kraju minionej doby na drogach doszło do 61 wypadków, w których zginęło dziesięć osób, a 77 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 343 nietrzeźwych kierowców. 

Podkomisarz Mariusz Kurczyk z Komendy Głównej Policji mówił w TVP Info, że w tym roku sytuacjach na drogach jest raczej spokojna, jednak nadal zdarzają się tragiczne wypadki. Zaapelował również o ostrożną, dostosowaną do warunków na drodze, jazdę oraz o przestrzeganie przepisów.

"Tak aby w przyszłym roku, gdy będziemy odwiedzali groby naszych bliskich, nie doszły nam następne do odwiedzenia" - mówił podkomisarz Mariusz Kurczyk.

Więcej o: