Policjant z Woli przywłaszczył kilkadziesiąt komputerów o wartości 200 tys. złotych

Policjant z komendy rejonowej na Woli usłyszał zarzut przywłaszczenia komputerów o wartości 200 tys. złotych oraz przekroczenia uprawnień. Policjant zostanie wydalony ze służby.

Warszawski policjant po pięciu latach w mundurze zostanie wydalony ze służby za przekroczenie uprawnień i przywłaszczenie sprzętu komputerowego o wartości około 200 tys. zł. Postawiono mu zarzuty. Sąd zastosował dozór i nie wyraził zgody na aresztowanie.

Jak podaje portal TVN Warszawa: "podejrzany został przewieziony do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola, gdzie przedstawiono mu zarzuty". Policjant w ciągu dwóch lat miał wynieść kilkadziesiąt komputerów ze swojego miejsca pracy.

Częściowo przyznał się do winy

Według informacji TVN Warszawa, podejrzany częściowo przyznał się do zarzutów i złożył wyjaśnienia. Podejrzany został objęty dozorem policji i zakazem opuszczania kraju. Ponadto zawieszono do w czynnościach służbowych oraz odebrano mu paszport.

Pod zastaw

Z ustaleń prokuratury wynika, że podejrzany wyniósł z komendy kilkadziesiąt komputerów i zastawiał je w lombardzie. Jak podał portal TVP Info, który pierwszy napisał o zatrzymaniu policjanta, miał być on uzależniony od hazardu i przez to wpadł w długi.

Zobacz wideo Policjant z Woli przywłaszczył kilkanaście komputerów o wartości 200 tys. złotych