Oberwanie chmury nad Warszawą i okolicami. Strażacy usuwają podtopienia na ulicach i posesjach

W poniedziałek po południu IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Polski środkowej i wschodniej przed burzami i dużymi opadami deszczu. W Warszawie ulewa sprawiła, że niektóre ulice zostały poważnie zalane.

W poniedziałek wieczorem silne opady i wyładowania atmosferyczne dotknęły wszystkie dzielnice Warszawy. Zapowiadano burze z gradem.

Zgodnie z informacjami IMGW:

Strefa z burzami i intensywnymi opadami deszczu o natężeniu do 20 mm/h przemieszcza się na północny wschód regionu. Miejscami występują opady gradu. Najsilniejszy zanotowany poryw wiatru to 65 km/h w Łaziskach (woj. mazowieckie). W ciągu najbliższych godzin prognozuje się utrzymanie aktywności burz i nie wyklucza się porywów wiatru do 90 km/h.

Grzmiało i błyskało, co było dużym utrudnieniem dla kierowców.

Mazowiecka Straż Pożarna poinformowała, że do godziny 20 po przejściu frontu burzowego strażacy odnotowali 150 interwencji, w tym 19 w Otworcku, 17 w Białobrzegach, 13 w Grójcu, 11 w Mławie, 10 w Piasecznie, 9 w Warszawie, 8 w Ostrołęce i 8 w Ciechanowie. "Działania polegają na usuwaniu podtopień z dróg i posesji" - podali. 

Jak donosi portal TVN24 stołeczni strażacy otrzymali kilkanaście zgłoszeń o podtopieniach i powalonych drzewach. Na razie brak informacji o osobach poszkodowanych.

Zobacz wideo Dlaczego intensywne opady powodują podtopienia w stolicy?
Więcej o: