Warszawa zatrudni chętnych do pracy w obwodowych komisjach wyborczych. Do zapełnienia blisko 2 tys. miejsc

W Warszawie brakuje osób w obwodowych komisjach wyborczych. Według informacji podanych przez stołeczny urząd, do drugiej tury wyborów prezydenckich 2020 powołanych może zostać jeszcze 2 tys. pracowników. Czas na zgłoszenie mija 11 lipca.

Druga tura wyborów prezydenckich 2020 odbędzie się w niedziele, 12 lipca. Według informacji ze stołecznego ratusza w Warszawie łącznie zatrudnionych jest 5996 osób. Miejsc w obwodowych komisjach wyborczych jest natomiast 7920. Brakuje więc 1924 osób, które chęć zajęcia miejsca w OKW mogą zgłaszać w urzędach swoich dzielnic. 

Zobacz wideo Duda w miejscowości Łobez: Chcę, żeby była kontynuowana polityka odważnych inwestycji i dbania o człowieka, a nie polityka dziadostwa i dbania tylko o elitę, nie polityka tak zwanej warszawki

Miasto stołeczne Warszawa przygotowuje się na wysoką frekwencję w drugiej turze wyborów

Władze Warszawy przygotowują się na wysoką frekwencję w II turze wyborów prezydenckich. Minimalna liczba członków komisji to trzy osoby, maksymalna z kolei wynosi 13 osób. Liczebność komisji zależy od wielkości obwodu wyborczego. Obstawienie maksymalnej ilości miejsc zapewni wyborcom bezpieczeństwo oraz sprawny przebieg wyborów. 

Za miejsce w obwodowych komisjach wyborczych przysługuje wynagrodzenie, którego wysokość uzależniona jest od pełnionego stanowiska. Przewodniczący OKW otrzyma pensje w formie nieopodatkowanej diety - 500 zł. Wiceprzewodniczący komisji zarobi 400 zł, natomiast członek komisji 350 zł. 

Najwięcej członków komisji brakuje w Wilanowie, Śródmieściu i na Mokotowie. Największy obwód wyborczy w Warszawie znajduje się na Bielanach (nr 813), liczy 3299 wyborców. Kolejne obwody to: Śródmieście (nr 18) - 3241 wyborców, Mokotów (nr 133) - 3228 wyborców oraz Ursynów (nr 629) - 3225 osób. 

Więcej o: