Dzień Dziecka w Warszawie świętowany przez cały tydzień. Instytucje zapraszają na atrakcje online

Piąty rok z rzędu warszawskie instytucje kulturalne organizują Tydzień Dziecka w postaci licznych atrakcji i zabaw dla najmłodszych. Z uwagi na pandemię koronawirusa, w tym roku obchody odbędą się online.
Zobacz wideo Teatr Lalek z klocków LEGO Duplo

Ponad 20 warszawskich instytucji przygotowało tegoroczny harmonogram atrakcji dla najmłodszych mieszkańców stolicy. Wszystkie muzea, domy kultury i teatry współpracują ze sobą w ramach ADESTE, czyli sieci osób, które na co dzień pracują w tych miejscach i aktywnie promują sztukę i kulturę.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN z turniejami rycerskimi, Nowy Teatr z dwoma spektaklami

1 czerwca dzieci w wieku od 4 do 10 lat mogą wziąć udział w zabawie w rycerzy i rycerki, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Instytucja organizuje wirtualne królestwo króla Maciusia, w którym czekają zagadki, gry i ekscytujące przygody. Do zabawy można się włączyć poprzez stronę internetową www.dziendziecka.polin.pl, na której znajdują się liczne materiały, instrukcje, filmiki i quizy. Całość ma potrwać około 3 godzin.

Nowy Teatr z kolei zaprasza na dwa spektakle - pierwszy, "Indianie" w reżyserii Justyny Sobczyk, opowiada o odwadze w dzisiejszym świecie. Drugi, czyli "Marvin" Marty Guśniowskiej, czytany będzie przez Andrzeja Chyrę. Jest to opowieść o dinozaurze, który przekazuje takie wartości, jak wrażliwość i ciepło. Więcej informacji znajduje się w wydarzeniu na Facebooku teatru.

Teatralne sztuki i warsztaty

Teatr Powszechny w Warszawie zaprasza na spektakl "Ale teatr!" Barbary Hanickiej. Więcej informacji również znajduje się w wydarzeniu na Facebooku.

Teatr Baj natomiast organizuje spektakl online "Ja, Maluch i morze" w reżyserii Marka Zákostelecký'ego. Dom Kultury Zacisze z kolei prezentuje "teatrzyk kamishibai: Wilk i siedem koźlątek" i "teatr w magicznej skrzynce!".

W ofercie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej znalazły się warsztaty w postaci zajęć baletowych dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Poprowadzi je Olga Yaroshenko – tancerka Polskiego Baletu Narodowego. Więcej informacji na profilu Opery Narodowej na Facebooku.

Więcej o: