W ścisłym centrum Warszawy powstanie unikalny obiekt. Będzie złożony z 272 kontenerów [ZDJĘCIA]

Autor jednego z najwęższych domów świata - Domu Kereta - powraca z nowym projektem - Implantem - który ma powstać na jednej z zapomnianych działek w centrum Warszawy. Obiekt będzie złożony z 272 kontenerów i przeszklonych powierzchni. Znajdą się w nim restauracje i sklepy. Jeszcze w tym roku ma zostać oddany do użytku.
Implant Jakuba Szczęsnego Implant Jakuba Szczęsnego materiały prasowe

Z klocków Lego

Nowoczesny obiekt powstanie na działce o powierzchni ponad 10 tys. m kw. przy ul. Chmielnej 75 w Warszawie. Do dyspozycji najemców przewidziano blisko 5 tys. m kw. powierzchni użytkowej.

Implant - lokalizacja
fot: maps.google.pl

Jak mówi Jakub Szczęsny, z którego pracowni wyszedł projekt warszawskiego Implantu, pierwsze makiety budowane były z klocków Lego. 

Implant Jakuba Szczęsnego Implant Jakuba Szczęsnego materiały prasowe

Restauracje, sklepy

Implant zostanie podzielony na trzy główne strefy: gastronomiczną - z wydzieloną powierzchnią restauracyjną, strefę usługowo-handlową w której m.in. znajdą się niewielkie butiki z propozycjami przede wszystkim od polskich projektantów, oraz halę eventową przeznaczoną na wydarzenia społeczne i kulturalne. To tu będą odbywały się warsztaty, wystawy i prelekcje.

W kontenerach będzie więc można zrobić zakupy, skorzystać z usług czy wziąć udział w wydarzeniach. Pomysłodawcy konceptu planują również specjalnie wydzielone miejsce dla starszych dzieci z ofertą warsztatów i zajęć rozwojowych. 

Jak informuje inwestor, spółka Nowa Epoka Handlu, Implant, oprócz celów komercyjnych, ma również pełnić funkcje społeczne i być ważnym miejscem wydarzeń kulturalnych.

Implant Jakuba Szczęsnego Implant Jakuba Szczęsnego materiały prasowe

Unikalny

- To projekt absolutnie unikalny i pierwszy tego typu w Polsce. Przykładamy wielką wagę do wyboru najemców i firm partnerów z którymi będziemy współpracować. Implant to nasze dziecko i chcemy, aby inwestycja realizowała założenia na których opiera się pomysł - mówi Łukasz Koziński, prezes spółki Nowa Epoka Handlu.

Inspiracją dla konceptu Implant były inne modułowe konstrukcje znajdujące się w światowych metropoliach, jak np. BoxPark w Londynie, czy ArtBox w Bangkoku.

Implant Jakuba Szczęsnego Implant Jakuba Szczęsnego materiały prasowe

Rozwiązania proekologiczne

Przestrzeń inwestycji będzie składała się z powierzchni typu pop - up store i zaplanowana została dla około 80 najemców. Każdy z przedsiębiorców będzie mógł negocjować dogodny dla siebie okres na jaki chce podpisać umowę, dopasowany do oczekiwań i rodzaju prowadzonej działalności.

Poza unikalnym projektem architektonicznym inwestycja będzie mogła pochwalić się również innowacyjnymi rozwiązaniami proekologicznymi. Specjalne farby, urządzenia oraz oryginalnie zaprojektowany ogród wertykalny mają podkreślać nastawienie na działalność przyjazną otoczeniu i środowisku.

Co sądzisz o tym obiekcie? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Więcej o:
Komentarze (99)
W ścisłym centrum Warszawy powstanie unikalny obiekt. Będzie złożony z 272 kontenerów [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 36 razy 30

  Zapomniana działka?
  Przecież jeszcze kilka lat temu stał na niej przedwojenny budynek Centrum Poczty, który "przypadkiem" rozebrano na parę dni przed wpisaniem na listę zabytków. Oczywiście wybuchła awantura, ale było już "po ptakach". Teraz sprawa już na tyle przyschła, że działkę można było spokojnie opędzlować, traktując ja jako "zapomnianą" :-))

 • michalcosieskichal

  Oceniono 51 razy 27

  Naprawdę..???Komuś w tej redakcji serio przyszlo do głowy, że jakaś dzialka w centrum jest zapomniana!?? ;DDD
  Matki wiedzą,że ćpacie?

 • pedro.666

  Oceniono 25 razy 11

  Unikalny? Z kontenerów? Ja się wychowałem w domu z klocków - i co? Gierek takie budował taśmowo...

 • owca888

  Oceniono 18 razy 10

  "Ekologiczny"? Ktoś pomyślał o kosztach eksploatacji? Z ogrzewaniem lub klimą na full? Czy to jest ekologiczne?
  Nie jestem architektem, ale jakiej izolacji wymaga blacha? Pewnie grubej. Jakie to straty na tak małych powierzchniach? Ludzie zamknięci w puszkach jak sardynki? No nie wiem... Ale może się mylę.

 • Zbigniew Winnicki

  Oceniono 26 razy 8

  To już całkiem wykracza poza ramy smaku i to w centrum Warszawy a może by tak z toitojek coś postawić

 • franclajn

  Oceniono 21 razy 5

  A gdzie kolumienki, balkony z tralkami z giętej stali, wieżyczki, blachodachówka koniecznie w kolorze bordo, tynk pastelowy, najlepiej różowy lub cytrynowy i wyeksponowane miejsce na grilla?

 • franekz

  Oceniono 12 razy 4

  Rzeczywiście rewolucja i nowość (tarzam się ze śmiechu po podłodze). Od lat powstają te potworki w Londynie gdzie mieszkam. Osobiście mi się nie podoba - taki klimat budy z hot-dogami w PRL-u. Oczywiście akustyka w środku jest jak blaszance. Taki BoxPark - mam od siebie 5 minut piechotą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX