W ścisłym centrum Warszawy powstanie unikalny obiekt. Będzie złożony z 272 kontenerów [ZDJĘCIA]

Autor jednego z najwęższych domów świata - Domu Kereta - powraca z nowym projektem - Implantem - który ma powstać na jednej z zapomnianych działek w centrum Warszawy. Obiekt będzie złożony z 272 kontenerów i przeszklonych powierzchni. Znajdą się w nim restauracje i sklepy. Jeszcze w tym roku ma zostać oddany do użytku.
Implant Jakuba Szczęsnego Implant Jakuba Szczęsnego materiały prasowe

Z klocków Lego

Nowoczesny obiekt powstanie na działce o powierzchni ponad 10 tys. m kw. przy ul. Chmielnej 75 w Warszawie. Do dyspozycji najemców przewidziano blisko 5 tys. m kw. powierzchni użytkowej.

Implant - lokalizacja
fot: maps.google.pl

Jak mówi Jakub Szczęsny, z którego pracowni wyszedł projekt warszawskiego Implantu, pierwsze makiety budowane były z klocków Lego. 

Implant Jakuba Szczęsnego Implant Jakuba Szczęsnego materiały prasowe

Restauracje, sklepy

Implant zostanie podzielony na trzy główne strefy: gastronomiczną - z wydzieloną powierzchnią restauracyjną, strefę usługowo-handlową w której m.in. znajdą się niewielkie butiki z propozycjami przede wszystkim od polskich projektantów, oraz halę eventową przeznaczoną na wydarzenia społeczne i kulturalne. To tu będą odbywały się warsztaty, wystawy i prelekcje.

W kontenerach będzie więc można zrobić zakupy, skorzystać z usług czy wziąć udział w wydarzeniach. Pomysłodawcy konceptu planują również specjalnie wydzielone miejsce dla starszych dzieci z ofertą warsztatów i zajęć rozwojowych. 

Jak informuje inwestor, spółka Nowa Epoka Handlu, Implant, oprócz celów komercyjnych, ma również pełnić funkcje społeczne i być ważnym miejscem wydarzeń kulturalnych.

Implant Jakuba Szczęsnego Implant Jakuba Szczęsnego materiały prasowe

Unikalny

- To projekt absolutnie unikalny i pierwszy tego typu w Polsce. Przykładamy wielką wagę do wyboru najemców i firm partnerów z którymi będziemy współpracować. Implant to nasze dziecko i chcemy, aby inwestycja realizowała założenia na których opiera się pomysł - mówi Łukasz Koziński, prezes spółki Nowa Epoka Handlu.

Inspiracją dla konceptu Implant były inne modułowe konstrukcje znajdujące się w światowych metropoliach, jak np. BoxPark w Londynie, czy ArtBox w Bangkoku.

Implant Jakuba Szczęsnego Implant Jakuba Szczęsnego materiały prasowe

Rozwiązania proekologiczne

Przestrzeń inwestycji będzie składała się z powierzchni typu pop - up store i zaplanowana została dla około 80 najemców. Każdy z przedsiębiorców będzie mógł negocjować dogodny dla siebie okres na jaki chce podpisać umowę, dopasowany do oczekiwań i rodzaju prowadzonej działalności.

Poza unikalnym projektem architektonicznym inwestycja będzie mogła pochwalić się również innowacyjnymi rozwiązaniami proekologicznymi. Specjalne farby, urządzenia oraz oryginalnie zaprojektowany ogród wertykalny mają podkreślać nastawienie na działalność przyjazną otoczeniu i środowisku.

Co sądzisz o tym obiekcie? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Więcej o: