Nowy CeDeT już otwarty! Symbol Warszawy został oddany do użytku. Weszliśmy do środka

W środę odbyło się oficjalne oddanie do użytku wyremontowanego budynku CeDeT-u przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Co znajdzie się w legendarnym obiekcie, symbolu Warszawy?
Budynek Cedetu Budynek Cedetu DAWID ŻUCHOWICZ

Po remoncie

Spółka IMMOBEL Poland, inwestor i deweloper zakończył rewitalizację i rozbudowę legendarnego CeDeT-u, zlokalizowanego w samym sercu Warszawy przy ul. Kruczej 50. W środę budynek został oddany do użytku. 

Zgodnie z zamysłem inwestora, zbudowany w latach 50. XX wieku Centralny Dom Towarowy odzyskał swój pierwotny charakter.

- CeDeT wraca w dawnej formie - mówił podczas konferencji prasowej Jacek Wachowicz, prezes Immobel.

Nowy Cedet Nowy Cedet zacharuk.com/ materiały prasowe

Wszystkie lokale zajęte

Budynek jest w 100 proc. skomercjalizowany. Wszystkie lokale już posiadają najemców, choć ci się jeszcze do dawnego 'Smyka' nie wprowadzili.

Otwarcie Cedetu Otwarcie Cedetu AS

Stan surowy

Widać to po wnętrzach, które są w stanie surowym. Wnętrza więc jeszcze nie zachwycają. Jak podkreślali przedstawiciele spółki, każdy najemca będzie mógł we własnym zakresie zagospodarować swoją przestrzeń.

A jakie lokale i sklepy znajdziemy w nowym Cedecie i kiedy zaczną funkcjonować?

Nowy Cedet Nowy Cedet zacharuk.com/ materiały prasowe

Smyk i inne...

Wszyscy najemcy mają się wprowadzić do listopada, grudnia 2018 roku.

W zrewitalizowanym budynku CeDeT-u oczywiście nie zabraknie Smyka, wracającego do pierwotnej siedziby ze swoim flagowym salonem, który na dwóch poziomach zajmie ponad 1400 mkw.

W budynku swój lokal otworzy także sieć drogerii Rossmann (800 mkw.), Apteka Europejska (140 mkw.) oraz sieć T-Mobile (70 mkw). O swoją kondycję mieszkańcy Warszawy będą mogli zadbać w klubie fitness popularnej sieci Zdrofit (850 mkw.), a tuż obok będą się mogli napić kawy w nowej kawiarni Costa Coffee, która zajmie ponad 150 mkw. 

Otwarcie Cedetu Otwarcie Cedetu AS

Wyjątkowy projekt

Do CeDeT-u wróci również supermarket z wejściem od strony skrzyżowania ul. Brackiej z Al. Jerozolimskimi. Zajmie on ponad 1400 mkw. na poziomie -1 i blisko 200 mkw. na parterze. 

Cedet
fot: AS

Otwarcie Cedetu Otwarcie Cedetu AS

WeWork

W nowej części biurowej CeDeT-u, swoją pierwszą w Centralnej Europie kreatywną przestrzeń do pracy wspólnej otworzy firma WeWork. Małe i duże firmy będą miały tutaj do swojej dyspozycji ponad 4000 mkw. innowacyjnej przestrzeni zlokalizowanej na dwóch poziomach oraz wewnętrzne patio zajmujące ponad 270 mkw.

Nowy CeDeT już otwarty
fot: AS/ materiały prasowe

Do nowej części CeDeT-u przeniesie swoje biuro również firma IMMOBEL Poland, która zajmie ponad 500 mkw. na czwartym piętrze budynku.

Otwarcie Cedetu Otwarcie Cedetu AS

Wyjątkowy projekt

- Realizacja tego wyjątkowego projektu wymagała od nas dołożenia wszelkich starań, aby chronić zabytkową strukturę budynku. W zrewitalizowanym obiekcie zostały zachowane oryginalne fundamenty budynku oraz słupy - powiedziała Andżelika Cieślowska, prezes Korporacji Budowlanej Doraco - generalnego wykonawcy inwestycji.

Otwarcie Cedetu Otwarcie Cedetu AS

Symbol Warszawy

- Natomiast cała zabytkowa bryła budynku została wiernie odtworzona, a szczególnie wiele uwagi zostało poświęcone odtworzeniu charakterystycznych elementów takich jak m.in. elewacja i jej charakterystyczne podziały, słupy, kominy, daszki oraz tarasy - dodała.

Neon na budynku Domu Towarowego 'Smyk' w Warszawie Neon na budynku Domu Towarowego 'Smyk' w Warszawie DAWID ŻUCHOWICZ

Neon

Na budynku został już zainstalowany neon z charakterystyczną strzałką, będący odwzorowaniem pierwowzoru z lat 50. Na frontowej elewacji budynku zagości również neon, który będzie nawiązaniem do historycznego neonu CDT oraz obecnej nazwy budynku. Nową część neonu, na które będzie wskazywała rozświetlona już strzałka, będzie można podziwiać na fasadzie budynku już od lipca br.

CEDET dawniej CEDET dawniej Fotopolska.eu

W sercu powojennej Warszawy

Centralny Dom Towarowy to wybitny projekt autorstwa uznanych architektów Zbigniewa Ihnatowicza i Jerzego Romańskiego, który wszedł do kanonu architektury europejskiego modernizmu.

Został zbudowany w latach 50. XX wieku w samym sercu powojennej Warszawy, był rezultatem marzeń o nowej i awangardowej stolicy.

Podoba Ci się nowy CeDeT? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Więcej o: