Tak będzie wyglądała Warszawa. Zobacz inwestycje, którymi miasto chwali się na największych targach świata

Warszawa gości na największych na świecie targach rynku nieruchomości i inwestycji w Cannes. Tam miasto chce pochwalić się swą atrakcyjnością - także przez pokazanie, jakie inwestycje obecnie powstają bądź niedawno pojawiły się w stolicy.

Najwyższy budynek w Unii Europejskiej

Warszawa prezentuje się na targach MIPIM w Cannes. To największe na świecie międzynarodowe wydarzenie rynku nieruchomości i inwestycji. 29. edycja imprezy odbywa się w dniach 13-16 marca. W targach bierze udział ponad 24 tys. uczestników ze 100 krajów z całego świata.

W tym roku odbędzie się tam pierwsza w historii debata o przyszłości Warszawy. Miasto przedstawi też dwa raporty pełne danych 'potwierdzających inwestycyjną atrakcyjność'.

Swoje oferty zaprezentuje też 12 partnerów: BBI Development, cmT, Echo Investment, Ghelamco, Golub GetHouse, HB Reavis, Immobel, Mayland, OKAM, Polish Association of Developers, Skanska, Vastint.

Na zdjęciu wizualizacja wieżowca Varso (HB Reavis) powstającego tuż przy Dworcu Centralnym. Ma mierzyć 230 metrów do dachu z tarasem widokowym, i aż 310 metrów z iglicą.

Wizualizacja Roma Tower Wizualizacja Roma Tower BBI Development

Roma Tower

- Inwestorzy podkreślają, że Warszawa jest najlepszym w Europie Środkowo-Wschodniej miejscem do lokowania i rozwoju biznesu - mówi prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Ze względu na dostępność przestrzeni biurowych, infrastrukturę, współpracę z uniwersytetami, a przede wszystkim dzięki doskonale wykształconym ludziom - podkreśla.

Wizualizacja wieżowca Roma Tower (BBI Development), budowanego u zbiegu Emilii Plater i Nowogrodzkiej.

Elewacja biurowca Centrum Marszałkowska. Elewacja biurowca Centrum Marszałkowska. Michał Wojtczuk

Centrum Marszałkowska

W Warszawie jest blisko 250 tys. studentów, 60 tys. absolwentów i ponad 10 tys. doktorantów. To, jak podkreśla miasto, daje rocznie pracodawcom szeroki dostęp do wykwalifikowanych specjalistów.

Inwestorzy wybierają też stolicę Polski ze względu na sporą przestrzeń biurową - jest jej tu 5 mln metrów kwadratowych.

Na zdjęciu Centrum Marszałkowska (BBI Development), czyli Nowy Sezam.

Browary Warszawskie

Atrakcyjność stolicy potwierdzają rankingi i zestawienia. Przygotowany przez "Financial Times" plasuje Warszawę na trzecim miejscu wśród najbardziej przyjaznych biznesowi miast przyszłości w Europie. Stolicę Polski wyprzedzają tylko Londyn i Dublin.

Wizualizacja Browarów Warszawskich.

Hotel powstanie w wieżowcu Warsaw Hub przy Rondzie Daszyńskiego Hotel powstanie w wieżowcu Warsaw Hub przy Rondzie Daszyńskiego materiały prasowe

The Warsaw Hub

Z najnowszej edycji raportu "Poland Your Place to Invest" wynika, że 81 proc. zagranicznych inwestorów ocenia kompetencje stołecznych pracowników jako atrakcyjne.

Wizualizacja Warsaw Hub (Ghelamco), który powstaje przy rondzie Daszyńskiego na Woli.

Projekt przebudowy kamienicy przy Foksal 13 Projekt przebudowy kamienicy przy Foksal 13 materiały inwestora

Foksal 13/15

Warszawa oferuje też inwestorom dostęp do ponad 5 mln metrów kwadratowych powierzchni biurowej, z czego aż 49 proc. stanowią biura klasy A.

Jak podkreśla stołeczny ratusz, "już 80 firm z listy Fortune Global 500 i łącznie ponad 2757 międzynarodowych korporacji wybrało właśnie stolicę Polski na lokalizację swojego biznesu. Dla mieszkańców miasta oznacza to wzrost liczby wysokiej jakości miejsc pracy".

Wizualizacja odnawianych kamienic przy ul. Foksal 13/15 (Ghelamco).

Mennica Legacy Tower - wizualizacja Mennica Legacy Tower - wizualizacja Materiały inwestora

Mennica Legacy Tower

Na targach w Cannes miasto przedstawiło też ofertę siedmiu działek inwestycyjnych.

Wśród nich te przeznaczone do zabudowy mieszkaniowej (Stalowa 55/57, Cieszyńska, Czapelska na rogu z Kruszewskiego), przeznaczone na lokale usługowe (al. Prymasa Tysiąclecia, Kasprowicza 14, 16, 18 i 18A), wielofunkcyjne (Mariańska 5 i Twarda) i przeznaczona na zabudowę hotelową, usługową bądź biurową (Grochowska 23/31).

Wizualizacja Mennica Legacy Tower (Golub GetHouse)

Odremontowany Cedet zachwyca Odremontowany Cedet zachwyca Dawid Żuchowicz/ Agencja Wyborcza.pl

Cedet

Warszawa w Cannes organizuje też sesję panelową "Warsaw - the largest metropolis in CEE - new areas for development". Uczestnicy panelu to: Marlena Happach, dyrektor stołecznego Biura Architektury i Planowania Przestrzennego oraz architekci: Marcin Mostafa, Thomas Pucher, Aleksandra Wasilkowska. Dyskusję poprowadzi Richard Stephens z Poland Today.

Paneliści przed międzynarodowym gremium opowiadać mają o kierunkach rozwoju Warszawy. Tematami są m.in. "rewitalizacja terenów poprzemysłowych, wykorzystanie unikalnego na skalę światową potencjału przestrzeni w ścisłym centrum miasta, a także tworzenie wielu centrów lokalnych".

Na zdjęciu Cedet (Immobel) u zbiegu Brackiej i Kruczej na miejscu dawnego Smyka.

Warsaw Spire

Na fotografii wieżowce Warsaw Spire (Ghelamco) na warszawskiej Woli.

Warszawski wieżowiec zachwycił. Warsaw Spire z prestiżową zagraniczną nagrodą

Generation Park Generation Park materiały prasowe

Generation Park

Wizualizacja Generation Park (cmT, Skanska) przy rondzie Daszyńskiego.

Spark

Wizualizacja kompleksu Spark (Skanska), który powstaje na tzw. serku wolskim (tuż przy rondzie Kercelak).

***

Jak wam się podobają inwestycję budowane bądź planowane w Warszawie? Piszcie na listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Więcej o: